En trailer havnet utfor veien på fylkesvei 57 ved Tromvik Lodge fredag kveld.
Klokka 12 lørdag står traileren enda på stedet og blokkerer veien.
- Traileren står etter man har passert de første husene på vei mot Tromvik. Veien er sperret og det er umulig å komme seg forbi i personbil, sier Frank Hay, som har ansvar for å brøyte fylkesvei 57.
Krevende
Hay forteller at det var bilbergere på stedet i natt for å se an situasjonen. De mente at traileren sto så pass til at de måtte gi opp.
- Jeg vet ikke nøyaktig hvorfor de ga opp. Men nå er oppdraget gitt videre til Tromsø assistanse, som har leid inn Skibotn Tungberging. De har tungt nok utstyr til å klare å få traileren opp. Traileren står vanskelig til og har mye vekt på hengeren, så det er en utstyrskrevende jobb, sier Hay.
Bilbergerne legger ut fra Tromsø rundt klokken 12.
- Dette vil nok ta flere timer, konstaterer Hay.
Må hentes
Han sier at folk som skal til Rekvik eller lengre ut i Tromvik er avhengig av å bli hentet på den andre siden av traileren.
- Jeg ble selv stående på galsiden av traileren, og har måtte brukt den gamle brøytebilen vår, forteller Hay.
Traileren som står fast er fra Litauen.
- Han hadde ikke lagt på kjettinger. Hadde han gjort det, hadde han unngått å bli stående i bakken, konstaterer Hay.