Resultater søndag 22. mars

Severin Freund vant verdenscupen etter thrilleravslutning.

Severin Freund vant verdenscupen etter thrilleravslutning. Foto:

Artikkelen er over 3 år gammel

Alle resultatene fra søndag 22. mars.

DEL

FOTBALL

Engelsk Premier Leauge

Hull – Chelsea 2-3 (2-2)
Mål: 0-1 Eden Hazard (2), 0-2 Diego Costa (10), 1-2 Ahmed El Mohamady (27), 2-2 Abel Hernández (28), 2-3 Loïc Rémy (77). 24.598 tilskuere.
Liverpool – Manchester U. 1-2 (0-1)
Mål: 0-1 Juan Mata (14), 0-2 Mata (59), 1-2 Daniel Sturridge (69). Rødt kort: Steven Gerrard (46), Liverpool. 44.405 tilskuere.
Queens Park Rangers – Everton 1-2 (0-1)
Mål: 0-1 Séamus Coleman (18), 1-1 Eduardo Vargas (65), 1-2 Aaron Lennon (77). 17.706 tilskuere.
Aston Villa – Swansea 0-1 (0-0)
Mål: 0-1 Bafetimbi Gomis (87). 33.000 tilskuere.
Manchester C. – West Bromwich 3-0 (2-0)
Mål: 1-0 Wilfried Bony (27), 2-0 Fernando (41), 3-0 David Silva (77). Rødt kort: Gareth McAuley (2), West Bromwich. 45.018 tilskuere.
Newcastle – Arsenal 1-2 (0-2)
Mål: 0-1 Olivier Giroud (24), 0-2 Giroud (28), 1-2 Moussa Sissoko (48). 50.544 tilskuere.
Southampton – Burnley 2-0 (1-0)
Mål: 1-0 Shane Long (37), 2-0 Jason Shackell (selvmål 58). 30.864 tilskuere.
Stoke – Crystal Palace 1-2 (1-2)
Mål: 1-0 Mame Biram Diouf (14), 1-1 Glenn Murray (str. 41), 1-2 Wilfired Zaha (45). 27.532 tilskuere.
Brede Hangeland var ubenyttet reserve for Crystal Palace.
Tottenham – Leicester 4-3 (2-1)
Mål: 1-0 Harry Kane (6), 2-0 Kane (13), 2-1 James Vardy (38), 2-2 Wes Morgan (50), 3-2 Kane (str. 64), 4-2 Jeffrey Schlupp (selvmål 85), 4-3 David Nugent (90). 35.950 tilskuere.
West Ham – Sunderland 1-0 (0-0)
Mål: 1-0 Diafra Sakho (88). 34.914 tilskuere.

Chelsea29207261 – 2567
Manchester C.30187562 – 2861
Arsenal30186658 – 3160
Manchester U.30178552 – 2759
Liverpool30166844 – 3254
Southampton30165942 – 2153
Tottenham30165950 – 4553
Swansea301271134 – 3843
West Ham301191040 – 3742
Stoke301261234 – 3742
Crystal Palace30991236 – 4136
Newcastle30981333 – 4835
Everton308101238 – 4234
West Bromw.30891327 – 3933
Hull306101428 – 4028
Aston Villa30771619 – 3928
Sunderland304141223 – 4426
Burnley305101526 – 4925
Queens P. R.30642031 – 5422
Leicester29471827 – 4819

Toppscorere:
19 mål: Diego Costa (Chelsea), Harry Kane (Tottenham).
17 mål: Sergio Agüero (Manch. City).
15 mål: Charlie Austin (QPR).
13 mål: Olivier Giroud (Arsenal), Alexis Sánchez (Arsenal).
12 mål: Saido Berahino (West Brom.).

Engelsk Mesterskapsserie

Blackburn – Brighton0 – 1
Blackpool – Leeds1 – 1
Bournemouth – Middlesbrough3 – 0
Brentford – Millwall2 – 2
Cardiff – Birmingham2 – 0
Charlton – Reading3 – 2
Huddersfield – Fulham0 – 2
Norwich – Nottingham3 – 1
Rotherham – Sheffield W.2 – 3
Watford – Ipswich0 – 1
Wigan – Bolton1 – 1
Bournemouth392110882 – 4073
Watford392261178 – 4672
Middlesbrough39219959 – 3072
Norwich392010976 – 4370
Derby3919101069 – 4367
Ipswich3919101059 – 4367
Brentford392061364 – 5266
Wolverhampton3918111056 – 4565
Nottingham3915121262 – 5457
Blackburn3914121351 – 5054
Charlton3913151148 – 5054
Sheffield W.3913141236 – 4053
Leeds3914101543 – 4752
Cardiff3913121448 – 5051
Birmingham3811141343 – 5547
Brighton3910151443 – 4645
Bolton391291846 – 5745
Huddersfield3911111748 – 6744
Reading381281842 – 6144
Fulham391272050 – 6843
Rotherham399131740 – 6040
Wigan398112035 – 5235
Millwall397122033 – 6433
Blackpool394112430 – 7823

Tysk 1. Bundesliga

Bayern München – Borussia Mönchengladbach 0-2 (0-1)
Mål: 0-1 Raffael (30), 0-2 Raffael (77). 75.000 tilskuere.
Håvard Nordtveit spilte 2 minutter som innbytter for Borussia Mönchengladbach.
Mainz – Wolfsburg 1-1 (1-0)
Mål: 1-0 Niko Bungert (7), 1-1 Luiz Gustavo (61). 32.236 tilskuere.
Freiburg – Augsburg 2-0 (0-0)
Mål: 1-0 Jonathan Schmid (71), 2-0 Nils Petersen (84). 23.700 tilskuere.
Hannover – Borussia Dortmund 2-3 (1-1)
Mål: 0-1 Pierre-Emerick Aubameyang (19), 1-1 Lars Stindl (32), 1-2 Shinji Kagawa (57), 1-3 Aubameyang (61), 2-3 Stindl (82). Rødt kort: Leonardo Bittencourt (55), Hannover. 49.000 tilskuere.
Köln – Werder Bremen 1-1 (0-1)
Mål: 0-1 Davie Selke (27), 1-1 Matthias Lehmann (str. 88). 50.000 tilskuere.
Bård Finne spilte seks minutter som innbytter for Köln.
Paderborn – Hoffenheim 0-0
Rødt kort: Ermin Bicakcic (66), Hoffenheim. 14.401 tilskuere.
Tarik Elyounoussi spilte 67 minutter for Hoffenheim.
Schalke – Leverkusen 0-1 (0-1)
Mål: 0-1 Karim Bellarabi (35). 61.973 tilskuere.
Stuttgart – Eintracht Frankfurt 3-1 (0-0)
Mål: 0-1 Haris Seferovic (51), 1-1 Daniel Ginczek (64), 2-1 Ginczek (66), 3-1 Alexandru Maxim (80). 48.500 tilskuere.

Bayern München26204270 – 1364
Wolfsburg26166457 – 2954
Bor. Mönchengl.26138537 – 2047
Leverkusen26129545 – 2945
Schalke26116937 – 3139
Augsburg261221233 – 3438
Hoffenheim26107940 – 3837
Eintr. Frankfurt26971049 – 5234
Werder Bremen26971041 – 5434
Bor. Dortmund26961134 – 3333
Mainz26612835 – 3630
Köln26791026 – 3230
Hertha Berlin26851331 – 4429
Hannover26761329 – 4227
Freiburg265101126 – 3625
Hamburg26671316 – 3725
Paderborn26591223 – 5024
Stuttgart26581327 – 4623

Lasko, Slovenia: EM-kvalifisering futsal menn lørdag, hovedrunden gruppe 5:
Frankrike – Norge 3-1 (2-1)
Mål: 0-1 Stian Sortevik (8.32), 1-1 Réda Rabei (16.37), 2-1 Abdessamad Mohammed (19.07), 3-1 Rabei (27.24). Gult kort: Réda Rabei, Abdessamad Mohammed, Frankrike.
Norge endte sist i gruppen.

REGINIUSSEN HAR MELDT FORFALL Tore Reginiussen har meldt forfall til landskampen mot Kroatia på grunn av en strekkskade. Han blir erstattet med Steffen Hagen (Odd). Oppdatert tropp Norge: Sten Grytebust (Aalesund), André Hansen (Rosenborg), Ørjan Håskjold Nyland (Molde), Tom Høgli (FC København), Jone Samuelsen (Odd), Mohammed Abdellaoue (Stuttgart), Alexander Tettey (Norwich), Per Ciljan Skjelbred (Hertha Berlin), Vegard Forren (Molde), Tarik Elyounoussi (Hoffenheim), Even Hovland (Nürnberg), Håvard Nordtveit (Borussia Mönchengladbach), Anders Konradsen (Rennes), Harmeet Singh (Molde), Stefan Johansen (Celtic), Vegar Eggen Hedenstad (Eintracht Braunschweig), Martin Linnes (Molde), Omar Elabdellaoui (Olympiakos), Markus Henriksen (AZ Alkmaar), Valon Berisha (Red Bull Salzburg), Håvard Nielsen (Eintracht Braunschweig), Mats Møller Dæhli (Freiburg), Martin Ødegaard (Real Madrid), Steffen Hagen (Odd).

HÅNDBALL

2. divisjon menn, avd. 6

TSI – Bodø 232 – 42
Bravo – Bodø 229 – 44
Bravo – TSI27 – 27
Alta141202426 – 35524
Bodø2141112471 – 37923
Harstad14806400 – 39416
Gravdal14716397 – 37915
TSI14617352 – 37013
Bossekop14509356 – 40110
Bravo14329358 – 3918
Lødingen141112303 – 3943

2. divisjon kvinner, avd. 6

Bravo – TSI25 – 32
Bravo161501482 – 34230
Junkeren151203423 – 35024
Harstad16916434 – 36919
Ankenes16916432 – 43019
TSI16907451 – 40918
Bardu15519397 – 42611
Tromsø165011420 – 46810
TSI 2163112347 – 4337
Bossekop162014362 – 5214

BASKETBALL

Rykkinn: NM-sluttspill menn søndag:
Finale:
Bærum – Asker Aliens 75-81 (36-46)
Bronsekamp:
Tromsø Storm – Gimle 96-72 (50-32).
Semifinaler lørdag: Tromsø Storm – Bærum 79-81, Gimle – Asker Aliens 90-95.

Rykkinn: NM-sluttspill kvinner søndag:
Finale:
Ullern – Ulriken 75-49 (45-28).
Bronsekamp: Ammerud – Gimle 51-71 (30-41).
Kamp om 5.-plass: Sandvika – Bergen 70-79.
Om 7.-plass: Asker – Høybråten 69-40.
Semifinaler lørdag: Ullern – Ammerud 85-46, Gimle – Ulriken 65-70.

HOPP

Planica, Slovenia: Verdenscup menn søndag, skiflyging (HS215):
1) Jurij Tepes, Slovenia 436,4 (230,5-244), 2) Peter Prevc, Slovenia 433,6 (236,5-233,5), 3) Rune Velta, Norge 418,2 (230,5-226,5), 4) Stefan Kraft, Østerrike 415,7 (229,5-229,5), 5) Kamil Stoch, Polen 412,5 (235-222,5), 6) Michael Hayböck, Østerrike 410,1 (225-232), 7) Severin Freund, Tyskland 409,9 (222,5-226), 8) Noriaki Kasai, Japan 405,5 (223,5-229), 9) Gregor Schlierenzauer, Østerrike 401,0 (228,5-218), 10) Piotr Zyla, Polen 391,5 (222,5-220,5).
. . . 11) Anders Fannemel 386,7 (226-214), 15) Johann Forfang 363,3 (210-209), 17) Andreas Stjernen 356,7 (211,5-203,5), 21) Anders Jacobsen 347,2 (204,5-206).
Verdenscupen (31 av 31 renn): 1) Freund 1729 (9 seirer), 2) Prevc 1729 (3 seirer), 3) Kraft 1578, 4) Fannemel 1161, 5) Hayböck 1157, 6) Kasai 1137, 7) Roman Koudelka, Tsjekkia 1113, 8) Velta 848, 9) Stoch 820, 10) Schlierenzauer 739.
. . . 17) Jacobsen 511, 18) Anders Bardal 477, 23) Forfang 325, 31) Phillip Sjøen 155, 36) Stjernen 134, 38) Tom Hilde 118, 41) Kenneth Gangnes 113, 45) Daniel Tande 81, 67) Joachim Hauer 14, 75) Robert Johansson 5, 78) Ole Marius Ingvaldsen 4.
Skiflygingscupen (5 av 5 renn): 1) Prevc 345, 2) Freund 336, 3) Tepes 287, 4) Kasai 227, 5) Velta 200, 6) Fannemel 197, 7) Kraft 190, 8) Forfang 151, 9) Michael Neumayer, Tyskland 107, 10) Daiki Ito, Japan 99.
. . . 11) Stjernen 96, 19) Gangnes 52, 27) Jacobsen 36, 37) Hilde 16, 40) Sjøen 13, 42) Tande 12, 49) Ingvaldsen 4, 50) Hauer 3.
Nasjonscupen (36 av 36 renn): 1) Tyskland 5533, 2) Norge 5496, 3) Østerrike 5193, 4) Slovenia 4994, 5) Japan 3501, 6) Polen 2282, 7) Tsjekkia 1839, 8) Sveits 950, 9) Finland 760, 10) Russland 487, 11) Frankrike 192, 12) Italia 98, 13) Bulgaria 11, 14) USA 4, 15) Sør-Korea 2.

SKISKYTING

Khanty-Mansijsk, Russland: Verdenscup søndag, fellesstart (antall strafferunder i parentes):
Menn, 15 km:
1) Jakov Fak, Slovenia 38.09,8 (0), 2) Anton Sjipulin, Russland 0.10,3 min. bak (2), 3) Tarjei Bø, Norge 0.12,5 (1), 4) Simon Fourcade, Frankrike 0.32,5 (2), 5) Simon Eder, Østerrike 0.35,2 (2), 6) Jean Guillaume Beatrix, Frankrike 0.36,2 (1), 7) Arnd Peiffer, Tyskland 0.39,4 (2), 8) Daniel Böhm, Tyskland 0.42,0 (1), 9) Johannes Thingnes Bø, Norge 0.51,8 (2), 10) Benjamin Weger, Sveits 0.54,2 (2).
. . . 27) Emil Hegle Svendsen 2.22,7 (4). (Ole Einar Bjørndalen startet ikke).
Verdenscupen (25 av 25 renn): 1) Martin Fourcade, Frankrike 1042, 2) Sjipulin 978, 3) Fak 883, 4) Simon Schempp, Tyskland 792, 5) J.T. Bø 728, 6) Ondrej Moravec, Tsjekkia 655, 7) Jevgenij Garanitsjev, Russland 635, 8) Michal Slesingr, Tsjekkia 630, 9) Svendsen 613, 10) Erik Lesser, Tyskland 606.
. . . 14) Ole Einar Bjørndalen 524, 19) T. Bø 493.
Fellesstartcupen (5 av 5 renn): 1) Sjipulin 242, 2) Fak 204, 3) M. Fourcade 186, 4) Eder 174, 5) Moravec 167, 6) Slesingr 148.
. . . 9) J.T. Bø 144, 10) T. Bø 134, 15) Svendsen 109, 16) Bjørndalen 107.
Kvinner, 12,5 km: 1) Laura Dahlmeier, Tyskland 35.08,2 (0), 2) Gabriela Soukalova, Tsjekkia 0.07,1 min. bak (0), 3) Marie Dorin Habert, Frankrike 0.19,9 (2), 4) Darja Domratsjeva, Hviterussland 0.28,9 (2), 5) Karin Oberhofer, Italia 0.32,0 (2), 6) Franziska Preuss, Tyskland 0.37,4 (2), 7) Tiril Eckhoff, Norge 0.43,3 (2), 8) Jekaterina Jurlova, Russland 0.47,2 (0), 9) Franziska Hildebrand, Tyskland 0.51,0 (2), 10) Valj Semerenko, Ukraina 0.53,3 (3).
Verdenscupen (25 av 25 renn): 1) Domratsjeva 1092, 2) Kaisa Mäkäräinen, Finland 1044, 3) Semerenko 865, 4) Veronika Vitkova, Tsjekkia 793, 5) Hildebrand 757, 6) Soukalova 752, 7) Dorothea Wierer, Italia 745, 8) Dahlmeier 725, 9) Preuss 651, 10) Oberhofer 643.
. . . 11) Eckhoff 598, 30) Fanny Welle-Strand Horn 246.
Fellesstartcupen (5 av 5 renn): 1) Preuss 218, 2) Semerenko 210, 3) Domratsjeva 206, 4) Soukalova 200, 5) Mäkäräinen 193, 6) Oberhofer 172.
. . . 14) Eckhoff 127, 30) Horn 38.

SVØMMING

Kristiansand: NM kortbane søndag, finaler:
Menn, 50 m rygg:
1) Lavrans Solli, Bærumsvømmerne 24,54, 2) Armin Porobic, Lambertseter 25,22, 3) Dominik Borkowski, Varg 25,99.
100 m butterfly: 1) Niksja Stojkovski, Lambertseter 52,86, 2) Sindri T. Jakobsson, BS/Delfana 53,06, 3) Sander Sivertsen, Bergen SC 53,35.
100 m bryst: 1) Christoffer Tofte Haarsaker, Trondhjem SLK 1.00,92, 2) Andreas Manum Hagby, Asker 1.01,81, 3) Mads Henry Steinland, Bærumsvømmerne 1.02,14.
200 m fri: 1) Henrik Christiansen, Skjetten 1.46,69, 2) Markus Lie, BS/Åstveit 1.47,13, 3) Knut Oscar Skipperud, Lambertseter 1.48,96.
400 m medley: 1) Henrik Christiansen, Skjetten 4.09,79 (norsk rek.), 2) Eirik Ravnan, Drammen 4.22,07, 3) Morten Bordevich, Madla 4.25,59.
4 x 50 m fri: 1) Lambertseter 1.29,50 (Niksja Stojkovski, Armin Porobic, Knut Oscar Skipperud, Torbjørn Udjus), 2) Bergen SC 1.30,33, 3) Bergensvømmerne 1.30,87.
Kvinner, 50 m rygg: 1) Katharina Stiberg, Bjerkvik 27,74, 2) Christine M. Pedersen, Lambertseter 28,78, 3) Cecilie W. Johannessen, Bergen SC 29,37.
100 m butterfly: 1) Monica W. Johannessen, Bergen SC 59,68, 2) Emilie Nyenget Løvberg, Bærumsvømmerne 1.00,53, 3) Ingrid Svan Kjær, Larvik 1.00,96.
100 m bryst: 1) Silje Mikkelborg, Skjetten 1.08,78, 2) Ariel Braathen, Bergen SC 1.09,20, 3) Ingalill Urrang Naustvik, Bergen SC 1.09,98.
200 m fri: 1) Cecilie W. Johannessen, Bergen SC 1.57,75, 2) Marte Løvberg, Lambertseter 2.02,50, 3) Stine Lise Stenseth, Øvre Eiker 2.02,96.
400 m medley: 1) Amalie Thorstensen, Vågsbygd 4.52,46, 2) Sofie Reisænen, Vågsbygd 4.53,31, 3) Elin Haugland, BS/Delfana 4.54,33.
4 x 50 m fri: 1) Bergen SC 1.42,21 (Monica W. Johannessen, Emilie Lie Mathisen, Amalie Kristiansen, Cecilie W. Johannesen), 2) Bergensvømmerne 1.43,42, 3) Lambertseter 1.43,99.

Kristiansand: NM kortbane lørdag, finaler:
Menn, 50 m butterfly:
1) Runar Borgen, Tromsø 23,55, 2) Niksja Stojkovski, Lambertseter 24,00, 3) Marius Solaat Rødland, Bergens 24,14.
100 m fri:1) Niksja Stojkovski, Lambertseter 48,29, 2) Marius Solaat Rødland, Bergens 48,64, 3) Runar Borgen, Tromsø 49,32.
200 m bryst: 1) Andreas Manum Hageby, Asker 2.11,74, 2) Christoffer Tofte Haarsaker, Trondhjems 2.13,20, 3) Mads Henry Steinland, Bærumsvømmerne 2.15,01.
1500 m fri: 1) Henrik Christiansen, Skjetten 14.37,44, 2) Truls Wigdel, Madla 15.19,50, 3) Eivind Bjelland, Haugesund 15.35,74.
4 x 100 m medley: 1) Bergensvømmerne 3.37,06, 2) Bærumsvømmerne 3.39,42, 3) Bergen 3.40,76.
Kvinner, 50 m butterfly: 1) Monica W. Johannessen, Bergen 26,58, 2) Elisa Næss Olsen, Bærumsvømmerne 27,08, 3) Ingvild Snildal, Bergen 27,10.
100 m fri: 1) Cecilie W. Johannessen, Bergen 54,37, 2) M.W. Johannessen, Bergens 55,25, 3) Maria Thompson Clausen, Bærumsvømmerne 55,88.
200 m bryst: 1) Silje Mikkelborg, Skjetten 2.26,51, 2) Stina Karlsen Heimnes, Åstveit 2.30,45, 3) Sofie Reisænen, Vågsbygd 2.30,56.
1500 m fri: 1) Silje Mari Bjørlykke, Aalesund 16.59,49, 2) Majken Smith, Bærumsvømmerne 17.09,57, 3) Sofie Forsstrøm, Halden 17.14,80.
4 x 100 m medley: 1) Bergen 4.06,44, 2) Bærumsvømmerne 4.12,21, 3) Bergensvømmerne 4.12,83.
Blandet, 4 x 50 m fri: 1) Bergen 1.33,98, 2) Lambertseter 1.35,08, 3) Bærumsvømmerne 1.36,72.

SKYTING

Målselv: Tørrskoddfelten 2015, lørdag:
Mesterskap:
Sammenlagt klasse 2-5 og V55:
1) Geir Bjerregaard, Bardu (5) 30/24, 2) Bengt Johnsen, Målselv (V55) 30/23, 3) Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv (4) 30/22, 4) Øystein Hagfoss, Tromsø (5) 30/22, 5) Tom Marius Gjertsen Kalvik, Trondenes (5) 30/21, 6) Atalie Pedersen, Bjerkvik (4) 30/21, 7) Tor-Erik Fossli, Målselv (5) 30/21, 8) Roy Håkstad, Lakselvdal (4) 30/18, 9) Kjell Arild Høgda, Tromsø (5) 30/17, 10) Linn Jørgensen, Tromsø (4) 30/15, 11) Øyvind Løkstad, Målselv (4) 30/15, 12) Sveinung Kvamme, Målselv (4) 30/15, 13) Frode Hanssen, Målselv (4) 29/22, 14) Stein Hugo Berntsen, Målselv (5) 29/20, 15) Gro Bjerregaard, Bardu (5) 29/19.
Hovedskyting:
Klasse 1:
1) Nils Arne Johansen, Storsteinnes 18/8.
Klasse 2: 1) Birger Solbakken, Nedre Nordreisa 29/15, 2) Tor Inge Berntsen, Målselv 28/16, 3) Joakim Jakobsen, Falken 28/14, 4) Judith Camilla Andersen, Tamokdal 28/14, 5) Håvard Holmebukt, Nedre Målselv 26/13, 6) Bjøenar Berntsen, Bjørnen og Vestre Målselv 25/12, 7) Stein-Are Nøstvik, Balsfjord 25/7, 8) Arild Johnsen, Skibotn 24/12, 9) Siril Staff Opgård, Storsteinnes 24/10, 10) Eva Henriksen, Storsteinnes 24/9, 11) Tor Magne Svendli, Øvre Målselv 24/5, 12) Espen Tangen Berntsen, Målselv 21/6, 13) Eva Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 20/5, 14) Øistein Normann Andersen, Skibotn 20/5, 15) Helge Jørgensen, Falken 19/12, 16) Viggo Hanssen, Bjørnen og Vestre Målselv 19/7, 17) Pål Østgård, Nedre Målselv 16/4, 18) Arnt Eliassen, Lakselvdal 15/5.
Klasse 3: 1) Birger Nyheim, Nedre Målselv 28/17, 2) Tony Rubbås Jacobsen, Målselv 28/15, 3) Trond Erlend Magnussen, Kåfjord 28/13, 4) Morten Hansen, Målselv 27/16, 5) Roger Pedersen, Bjerkvik 25/12, 6) Kjetil Melkild, Nedre Målselv 24/9, 7) Tore Knut Larsen, Målselv 21/7, 8) Herdis Berntsen, Målselv 6/4.
Klasse 4: 1) Jostein Rubbås-Risvik, Øvre Målselv 30/22, 2) Atalie Pedersen, Bjerkvik 30/21, 3) Roy Håkstad, Lakselvdal 30/18, 4) Linn Jørgensen, Tromsø 30/15, 5) Øyvind Løkstad, Målselv 30/15, 6) Sveinung Kvamme, Målselv 30/15, 7) Frode Hanssen, Målselv 29/22, 8) Knut Nesset, Øvre Målselv 29/14, 9) Bengt Sollie Nyheim, Nedre Målselv 29/13, 10) Torunn Schjelderup Håkstad, Lakselvdal 28/22, 11) Olav Grundnes, Nedre Målselv 28/15, 12) Marthe Olsen Lundnes, Nedre Målselv 28/13, 13) Terese Maristad, Øvre Målselv 28/13, 14) Jan-Kato Utby, Bardu 27/21, 15) Svend Svendli, Storsteinnes 27/15, 16) Tor Jostein Jenssen, Bardu 26/6, 17) Dagfinn Harald Grønvoll, Målselv 25/13, 18) Hans D. Lockert, Balsfjord 24/6, 19) Maren Galguften Lunsæter, Tromsø 23/12, 20) Harald Lundnes, Nedre Målselv 20/9.
Klasse 5: 1) Geir Bjerregaard, Bardu 30/24, 2) Øystein Hagfoss, Tromsø 30/22, 3) Tom Marius Gjertsen Kalvik, Trondenes 30/21, 4) Tor-Erik Fossli, Målselv 30/21, 5) Kjell Arild Høgda, Tromsø 30/17, 6) Stein Hugo Berntsen, Målselv 29/20, 7) Gro Bjerregaard, Bardu 29/19, 8) Anders Kruhaug, Bjerkvik 29/17, 9) Magne Gamst, Målselv 29/17, 10) Stian Salo, Nedre Nordreisa 28/18, 11) Lars A. Nymo, Gisund 27/18.
Klasse V55: 1) Bengt Johnsen, Målselv 30/23, 2) Steinar Engstad, Skibotn 28/20, 3) Arvid Eriksen, Lakselvdal 28/13, 4) Aage L Andreassen, Bjerkvik 27/15, 5) Per Myhre, Storsteinnes 27/15, 6) Trond Wingstad, Storfjord 27/13, 7) Terje Rubbås, Øvre Målselv 27/10, 8) Harry Bjerregaard, Bardu 26/18, 9) Torvald Gamst, Brøstadbotn 26/11, 10) Leiv-Ivar Berglund, Målselv 24/9, 11) Ulf Opgård, Storsteinnes 24/7, 12) Herulf Berntsen, Målselv 23/12, 13) Børge Kristoffersen, Bjørnen og Vestre Målselv 22/8.
Klasse AG3: 1) Sigbjørn Henriksen, Øvre Målselv 20/6.
Klasse JEG: 1) Arne Henning Hansen, Falken 30/28, 2) Bengt Aspmo, Nedre Målselv 28/23, 3) Dag Fredheim, Falken 28/20, 4) Robert Innes, Nedre Målselv 25/6.
Klasse R: 1) Emma Eliassen, Lakselvdal 29/15, 2) Torinn Håkstad, Lakselvdal 29/14, 3) John Aage Hamnvik, Skibotn 28/7, 4) Sivert Adriansen, Nedre Nordreisa 27/11, 5) Andrea Melkild Vorhaug, Nedre Målselv 26/16, 6) Emma - C. S. - Holmebukt, Nedre Målselv 24/10, 7) Trygve Arild-Hanssen, Målselv 21/13, 8) Vinjar Holmebukt, Nedre Målselv 21/5, 9) Vegard Mathias Grønås Sollie, Nedre Målselv 17/6, 10) Even Berntsen, Målselv 12/1.
Klasse ER: 1) Sigve Chrisander Iversen, Storfjord 30/22, 2) Øyvind Stokkland, Brøstadbotn 30/22, 3) Trygve Andreas Aasland, Øvre Målselv 30/21, 4) Sondre Grønvoll, Målselv 30/20, 5) Oscar Stagrum Ottem, Tromsø 30/19, 6) Vebjørn Einarsen, Falken 29/23, 7) Ingvild Østgård, Nedre Målselv 29/19, 8) Maria Emilie Jakobsen, Falken 28/13, 9) Torje Olsen, Falken 25/17, 10) Tiril Lundnes, Nedre Målselv 23/10.
Klasse J: 1) Lars Torgersen, Falken 30/17, 2) Erlend Moldvik, Brøstadbotn 29/8, 3) Sebastian Meleng Blomseth, Falken 28/13, 4) Bendik Steinhaug, Storsteinnes 27/20, 5) Eirik Gamst, Brøstadbotn 24/16, 6) Fredrik Sivertsen, Målselv 24/12, 7) Viljar Johansen Larsen, Nedre Målselv 22/10, 8) Sondre Arild-Hanssen, Målselv 19/6.
Klasse V65: 1) Roald Hoseth, Narvik 30/28, 2) Svein-Erik Rognli, Øvre Målselv 30/26, 3) Otto Vestheim, Bjørnen og Vestre Målselv 30/24, 4) Odd Bjørnar Johansen, Bjørnen og Vestre Målselv 30/23, 5) Eivind Knutsen, Tromsø 29/18, 6) Hennie Larsen, Lødingen 29/17, 7) Ulf Nylund, Storsteinnes 29/13, 8) Evald Andersen, Tamokdal 28/16, 9) Hårik Frydenlund, Balsfjord 28/12, 10) Jan Erik Strømseng, Falken 27/16, 11) Helmuth Larsen, Balsfjord 26/10, 12) Nils Kåre Sørensen, Storsteinnes 0/0.
Klasse V73: 1) Hans Olai H Mikalsen, Narvik 30/26, 2) Einar Sollie, Nedre Målselv 30/26, 3) Arvid Brandser, Gisund 30/22, 4) Harald Gåre, Storsteinnes 30/18, 5) Baard Forseth, Bardu 30/16, 6) Sturle Haugland, Bardu 29/24, 7) Johannes Fagerheim, Målselv 29/22, 8) Torgeir Olsen, Kjøpsnes 29/20, 9) John Johnsen, Gisund 29/18, 10) Nils A. Larsen, Lødingen 29/18, 11) Malvin Nyborg, Bjerkvik 29/15, 12) Einar Nysted, Storsteinnes 29/14, 13) Arnold Sørensen, Balsfjord 28/13, 14) Arthur Nyland, Storsteinnes 27/16, 15) Ole Jakob Olsen, Tromsø 27/15, 16) Agnar Kristian Karlsen, Falken 24/10, 17) Roger Bakken, Balsfjord 23/12, 18) Idar Isaksen, Falken 19/5, 19) Erling Thoresen, Narvik 0/0.

Tromsø: Luftpistolstevne, lørdag:
Luftpistol 60:
A:
1) Rune Kanstad (V50), Lyngsalpene PK 565.
B: 1) Hans Jakob Johannessen, Tromsø PK 552, 2) Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 551, 3) Bjørn Iversen, Tromsø PK 540, 4) Tor Gudmundsen (V50), Tromsø PK 537.
C: 1) Kristian Kristiansen, Tromsø PK 521, 2) Marius Eriksen (JM), Tromsø PK 518.
D: 1) Ulf Nermo, Tromsø PK 502, 2) Trond Tanke (V50), Tromsø PK 495, 3) Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK 491.
Luftpistol 40:
B:
1) Lillian Larsen, Lyngsalpene PK 359.
U12: 1) Emilie Jegervatn, Lyngsalpene PK 370, 2) Theodor Møller Rørtveit, Tromsø PK 368.
U14: 1) Kristian Jegervatn, Lyngsalpene PK 349.
Sprintluft: 1) Hans Jakob Johannessen, Tromsø PK 289 (13*), 2) Tor Gudmundsen (V50), Tromsø PK 289 (7*), 3) Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 287, 4) Bjørn Iversen, Tromsø PK 285, 5) Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK 272, 6) Trond Tanke (V50), Tromsø PK 271, 7) Kristian Kristiansen, Tromsø PK 266, 8) Ulf Nermo, Tromsø PK 264.

Tromsø: Luftpistolstevne, søndag:
Luftpistol 60:
A:
1) Rune Kanstad (V50), Lyngsalpene PK 560.
B: 1) Rune Berven-Hanssen, Sola PK 552, 2) Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 550, 3) Tor Gudmundsen (V50), Tromsø PK 540, 4) Bjørn Iversen, Tromsø PK 525.
C: 1) Kristian Kristiansen, Tromsø PK 532.
D: 1) Trond Tanke (V50), Tromsø PK 495, 2) Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK 483.
Luftpistol 40:
B:
1) Lillian Larsen, Lyngsalpene PK 367.
U12: 1) Theodor Møller Rørtveit, Tromsø PK 371.
Sprintluft: 1) Rune Kanstad (V50), Lyngsalpene PK 293, 2) Bjørn Iversen, Tromsø PK 292, 3) Rune Berven-Hanssen, Sola PK 287, 4) Lillian Larsen, Lyngsalpene PK 286, 5) Tor Gudmundsen (V50), Tromsø PK 285, 6) Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 277, 7) Kristian Kristiansen, Tromsø PK 273, 8) Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK 272.

ALPINT

Meribel, Frankrike: Verdenscup alpint søndag:
Slalåm menn:
1) Marcel Hirscher, Østerrike 1.33,53 (46,86-46,67), 2) Giuliano Razzoli, Italia 1.34,36 (47,28-47,08), 3) Alexander Khorosjilov, Russland 1.34,62 (47,20-47,42), 4) Alexis Pinturault, Frankrike 1.34,64 (47,88-46,76), 5) André Myhrer, Sverige 1.34,70 (47,66-47,04), 6) Stefano Gross, Italia 1.34,72 (46,78-47,94), 7) Henrik Kristoffersen, Norge 1.34,92 (46,79-48,13), 8) Sebastian Foss Solevåg, Norge 1.34,93 (47,93-47,00), 9) Jean-Baptiste Grange, Frankrike 1.35,11 (48,56-46,55), 10) Fritz Dopfer, Tyskland 1.35,42 (47,48-47,94).
Verdenscupen (37 av 37 konkurranser): 1) Hirscher 1448, 2) Kjetil Jansrud, Norge 1288, 3) Pinturault 1006, 4) Felix Neureuther, Tyskland 838, 5) Fritz Dopfer, Tyskland 797, 6) Hannes Reichelt, Østerrike 760, 7) Dominik Paris, Italia 745, 8) Kristoffersen 729, 9) Matthias Mayer, Østerrike 717, 10) Carlo Janka, Sveits 643.
. . . 35) Solevåg 227, 44) Leif Kristian Haugen 196, 75) Aleksander Aamodt Kilde 80, 102) Jonathan Nordbotten 40, 110) Espen Lysdahl 29, 149) Bjørnar Neteland 3.
Slalåmcupen (10 av 10 renn): 1) Hirscher 614, 2) Neureuther 591, 3) Khorosjilov 485, 4) Kristoffersen 463, 5) Dopfer 451, 6) Gross 430, 7) Mattias Hargin, Sverige 386, 8) Razzoli 350, 9) Solevåg 227, 10) Pinturault 224.
. . . 33) Nordbotten 40, 44) Haugen 14.
Storslalåm kvinner: 1) Anna Fenninger, Østerrike 2.26,91 (1.13,26-1.13,65), 2) Eva-Maria Brem, Østerrike 2.27,29 (1.13,69-1.13,60), 3) Tina Maze, Slovenia 2.27,37 (1.13,53-1.13,84), 4) Sara Hector, Sverige 2.28,46 (1.14,44-1.14,02), 5) Lindsey Vonn, USA 2.28,54 (1.14,25-1.14,29), 6) Nadia Fanchini, Italia 2.28,61 (1.14,92-1.13,69), 7) Mikaela Shiffrin, USA 2.28,76 (1.14,48-1.14,28), 8) Tessa Worley, Frankrike 2.29,67 (1.15,47-1.14,20), 9) Frida Hansdotter, Sverige 2.30,03 (1.16,08-1.13,95), 10) Marta Bassino, Italia 2.30,09 (1.13,96-1.16,13).
. . . 20) Nina Løseth 2.31,42 (1.15,90-1.15,52).
Verdenscupen totalt (32 av 32 konkurranser): 1) Fenninger 1553, 2) Maze 1531, 3) Vonn 1087, 4) Shiffrin 1036, 5) Nicole Hosp, Østerrike 684, 6) Hansdotter 679, 7) Kathrin Zettel, Østerrike 646, 8) Elisabeth Görgl, Østerrike 638, 9) Lara Gut, Sveits 623, 10) Tina Weirather, Liechtenstein 603.
. . . 23) Løseth 311, 32) Ragnhild Mowinckel 214, 80) Lotte Smiseth Sejersted 35, 85) Maria Tviberg 26, 121) Mina Fürst Holtmann 2.
Storslalåmcupen (7 av 7 renn): 1) Fenninger 542, 2) Brem 436, 3) Shiffrin 357, 4) Hector 329, 5) Maze 266, 6) Fanchini 244, 7) Federica Brignone, Italia 237, 8) Zettel 230, 9) Viktoria Rebensburg, Tyskland 182, 10) Weirather 139.
. . . 11) Mowinckel 120, 21) Løseth 86.

LANGRENN

Bodø: NNM 2015, fristil lørdag:
FH menn sittende - 4 km:
1) Jens-Willy Barosen, Ik Junkeren 19:17.
G 14 år - 4 km fellesstart: 1) Bastian Holst, Melbo IL 10:26, 2) Lars Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn IF 10:33, 3) Hermann Fiksen, Bossekop UL 10:34, 4) Nikolay Andreas Wilhelmsen, Alta IF 10:36, 5) Sigurd Alterskjær Eriksen, Bardufoss og Omegn IF 10:38, 6) Sindre Birkeland, Alta IF 10:39, 7) Johannes Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag 10:45, 8) Trym Silsand Gerhardsen, Tromsø SK - Langrenn 10:51, 9) Anders Rege, Senja Ski 10:56, 10) Brage Bjørnstad, Alta IF 10:59, 11) Sivert Østberg, Medkila SL 11:01, 12) Morten Hol, Bardufoss og Omegn IF 11:06, 13) Mathias Jørgensen, Vadsø SK 11:10, 14) Marcus Åshovd, Fjell Skilag 11:13, 15) Adrian Nymo Melseth, Bardufoss og Omegn IF 11:14, 16) Kristian Lind, Stokmarknes IL 11:15, 17) Nikolai Aslaksen, Bossmo og Ytteren IL 11:16, 18) Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL 11:17, 19) Kristoffer Hagenes, Valnesfjord IL 11:17, 20) Sondre Gjesbakk, Utskarpen IL 11:27, 21) Tobias Rognmo, Tromsø SK - Langrenn 11:28, 22) Harald Hauge, Nordreisa IL 11:29, 23) Håkon Romstad Jacobsen, Drevja IL 11:32, 24) Markus Larsson, Vadsø SK 11:40, 25) Petter Tangstad Nordtug, Innstrandens IL 11:45, 26) Oskar Uteng, Senja Ski 11:46, 27) Daniel Karolius, Bjerkvik IF 11:49, 28) Tor Agnar Olli, Nordlys IL 11:52, 29) Kristian Norum Birkeland, Senja Ski 11:53, 30) Jon-Henrik Winther Torbergsen, Medkila SL 11:55, 31) Sander Hagfors Haustreis, Mosjøen IL 12:06, 32) Pål Even Heggelund, Bossekop UL 12:15, 33) Patrick Paulsen, Vadsø SK 12:21, 34) Isak Isaksen, Halsøy IL Ski 12:22, 35) Andreas Forsmo, Drevja IL 12:23, 36) Johannes Deraas Grimsgaard, Tromsø SK - Langrenn 12:24, 37) Eirik Haraldsvik Amundsen, Stil IL 12:29, 38) John Ivar Karlsen, Melbo IL 12:54, 39) Halvor Heimdal, Bardu IL 13:26, 40) Markus E. Faksmo, Halsøy IL Ski 13:33, 41) Tobias Eideng Hansen, Stil IL 15:20, 42) Iver Sildnes Olsen, Kirkenes & Omegn SK 15:29, 43) Einar Dahl, Halsakameratene IL 15:52, 44) Ruben-Andre Mikkelborg, Halsakameratene IL 17:59.
G 13 år - 4 km fellesstart: 1) Hallvard Romsaas, Tromsø SK - Langrenn 11:02, 2) Toralf Martinsen, Øverbygd IL 11:07, 3) Mats Murbræch, Innstrandens IL 11:14, 4) Johan Erik Lindberg, Senja Ski 11:22, 5) Jakob Fuglem, Bardu IL 11:22, 6) Martin Grape Fladby, Bærums Verk og Hauger IF 11:28, 7) Martin Bjørnenak Løkstad, Bardu IL 11:36, 8) Morten Hjørnerød, Mosjøen IL 11:40, 9) Preben Horven, Bossmo og Ytteren IL 11:44, 10) Hans Fredrik Antonsen, Bossekop UL 11:45, 11) Erik Mathisen, Tromsø SK - Langrenn 11:53, 12) Markus Arntsen, Innstrandens IL 12:01, 13) Ørjan Lind Aspmo, Innstrandens IL 12:03, 14) Gard Hansa Wintervoll, Pioner Ski IL 12:04, 15) Jakob Skillingstad, Kilkameratene IF 12:05, 16) Thomas Suhr, Frea IL 12:08, 17) Nils-Håkon Nørgård, Nordreisa IL 12:10, 18) Isak Helbostad, Innstrandens IL 12:13, 19) Kristoffer Grønvik, Mosjøen IL 12:17, 20) Sander Kålvik Kristiansen, Leirfjord IL 12:23, 21) Roar Remen Johansen, Stokmarknes IL 12:27, 22) Markus Arntzen, Bossekop UL 12:36, 23) Sevat Heimdal, Bardu IL 12:40, 24) Jørgen Leivseth, Innstrandens IL 12:46, 25) Lars-Kristian Astad, Tromsø SK - Langrenn 12:47, 26) Robin Stegavik, Kirkenes & Omegn SK 12:51, 27) Jonatan Nilsen, Stålbrott IL 12:57, 28) Ådne Bukten Bjerkeseth, Halsøy IL Ski 12:57, 29) Magnus Carho, Bardu IL 13:07, 30) Espen Benjaminsen, Kilkameratene IF 13:14, 31) Albert John Hiim Haugseth, Kirkenes & Omegn SK 13:16, 32) Trym Henriksbø Gjerstad, Drevja IL 13:16, 33) Tom Vegard Andersen, Tverrelvdalen IL 13:18, 34) Ådne Svendsen, Bardu IL 13:22, 35) Mathias Johansen, Kilkameratene, IF 13:30, 36) Kristoffer Johansen, Innstrandens IL 13:32, 37) Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen, Tromsø SK - Langrenn 13:35, 38) Sivert Samuelsen, Kirkenes & Omegn SK 13:37, 39) Andreas Markussen, Melbo IL 14:04, 40) Håvard Alexander Østereng, Vadsø SK 14:58, 41) Even Henriksen Bøifot, Innstrandens IL 15:43, 42) Benjamin Pedersen, Halsakameratene IL 16:21.
J 14 år - 4 km fellesstart: 1) Oda Isaksen, Lyngen/Karnes IL 11:22, 2) Oda Arntsen, Innstrandens IL 11:27, 3) Herborg Skjelle, Medkila SL 11:28, 4) Marie Nyvoll, Nordreisa IL 11:34, 5) Ida Storjord Tovås, Fjell Skilag 11:36, 6) Edvarda Iselvmo, Mellembygd IL 11:42, 7) Emilie Grape, Tromsø SK - Langrenn 12:06, 8) Ane Granheim Øvergaard, Målselv IL 12:06, 9) Alva Sletten, Øverbygd IL 12:07, 10) Andrine Bjørkmo, Bossmo og Ytteren IL 12:07, 11) Vilje Marie Gulbrandsen, Pioner Ski IL 12:18, 12) Maiken Seim Vorren, Polarstjernen IL 12:34, 13) Emma Knudtson, Bossmo og Ytteren IL 12:42, 14) Ingrid Renna Eilertsen, Kirkenes & Omegn SK 12:45, 15) Sofie Wickstrøm Kristoffersen, Polarstjernen IL 12:48, 16) Oda Kristine Pettersen, Melbo IL 12:53, 17) Marie Henriette Andersen, Tromsø SK - Langrenn 12:54, 18) Andrine Charlotte Ordemann Olsen, Alta IF 12:59, 19) Marie Kristensen, Bardu IL 13:07, 20) Vilde Aminda Heitmann Suhr, Alta IF 13:07, 21) Sigrid Bjørnhaug Hammer, Kvaløysletta Skilag 13:08, 22) Regine Johanne Fagerlirøen, Bjerkvik IF 13:13, 23) Marina Rognmo Mellem, Bjerkvik IF 13:21, 24) Andrine Erika Elvenes, Sortland og Omegn SK - Ski 13:30, 25) Ragnhild Steilbu, Senja Ski 13:30, 26) Ingrid Dehli, Kvaløysletta Skilag 13:32, 27) Mari Børve, Salangen IF-Ski 13:41, 28) Kaja Samuelsen Skiri, Innstrandens IL 13:59, 29) Andora Regine Aas, Hammerfest SK 14:09, 30) Elle Sara, Alta IF 14:31.
J 13 år - 4 km fellesstart: 1) Kirsten Helsvig Nilsen, Alta IF 11:16, 2) Marit Klevstad Jakobsen, Alta IF 11:17, 3) Anna Jacobsen-Gaski, Bardu IL 11:19, 4) Anna Sofie V. Ravna, Tromsø SK - Langrenn 11:23, 5) Synnøve Opgård, Tverrelvdalen IL 11:41, 6) Hanne Kråkstad Johansen, Bossmo og Ytteren IL 11:41, 7) Mari Nordgård, Melbo IL 12:02, 8) Maja Solbakken, Innstrandens IL 12:25, 9) Nora Sofie Breivik, Tromsø SK - Langrenn 12:26, 10) Ariane Daleng, Salangen IF-Ski 12:42, 11) Johanne Schjølset, Målselv IL 12:49, 12) Celine Ødegaard Bakke, Ballangen Ski 12:50, 13) Juni Magdele Overvik, Bardufoss og Omegn IF 12:51, 14) Anette Stien Schreiner, Bossmo og Ytteren IL 12:52, 15) Anneli Aamo, Nordreisa IL 13:16, 16) Dina Andersen, Kvaløysletta Skilag 13:22, 17) Sara Kristensen, Bardu IL 13:26, 18) Oda Øhrbom, Åga IL 13:27, 19) Marthe Markussen, Melbo IL 13:27, 20) Shanett Olsen Dahlskjær, Siso IL 13:33, 21) Astrid Fiksen, Bossekop UL 13:36, 22) Marion Eline Mordal, Fauske IL Ski 13:39, 23) Viktoria Joakimsen, Stålbrott IL 13:40, 24) Frida Johanne Bæivi, Hammerfest SK 13:42, 25) Eline Henny Hansen, Ballangen Ski 13:44, 26) Susanne Granshagen, Tverrelvdalen IL 13:45, 27) Christina Elise Blind, Vinger IL 13:56, 28) Margrete Lien,  Bardu IL 14:24, 29) Michelle Myhre, Heimhug IL/UL 14:34, 30) Mariell Stavnes Hansen, Tverlandet IL 14:54, 31) Hedda Olsen, Siso IL 14:56, 32) Thea G. Johnsen, Tverrelvdalen IL 15:04, 33) Thea-Malene Hagen, Bossmo og Ytteren IL 15:32, 34) Carina Pettersen, Hammerfest SK 15:40, 35) Isabella Kleven Jonas, Tverrelvdalen IL 18:23.
G 16 år - 7,5 km fellesstart: 1) Jan Arthur Reinås, Fjell Skilag 19:41, 2) Sigve Bornø Novstad, Medkila SL 19:44, 3) Amund Kleist Godal, Innstrandens IL 19:50, 4) Brage Kleven, Kirkenes & Omegn SK 19:52, 5) Henrik Arntzen Joks, Forsøk IL 20:19, 6) Egil Espnes, Senja Ski 20:21, 7) Sigurd Aarthun, Åga IL 20:48, 8) Petter Danielsen Lieng, Tromsø SK - Langrenn 20:52, 9) Marcus Hagenes, Valnesfjord IL 20:53, 10) Edvard Berg Frantzen, Salangen IF-Ski 20:53, 11) Per Vassmyr, Tromsø SK - Langrenn 20:55, 12) Henrik Nyvold, Innstrandens IL 20:56, 13) Sander Rosanoff, Vadsø SK 20:58, 14) Sander Oddnar Daleng, Salangen IF-Ski 21:11, 15) Ole Marius Jørgensen, Vadsø SK 21:22, 16) Ola Spissøy, Pioner Ski IL 21:31, 17) Sindre R. Johansen, Kirkenes & Omegn SK 21:34, 18) John Eivind Nylund, Bjerkvik IF 21:36, 19) Torbjørn Hemminghytt, Nordfjorden IL 21:37, 20) Tor Håkon Netland Andersen, Bardu IL 21:42, 21) Carl-Fredrik Astad, Tromsø SK - Langrenn 21:57, 22) Tobias Karlsen, Skjervøy IK 21:58, 23) Eirik Silsand Gerhardsen, Tromsø SK - Langrenn 22:18, 24) Mathias Paltto, Nordlys IL 22:18, 25) Markus Lampe Alsen, Bossekop UL 22:23, 26) Simen Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn IF 22:27, 27) Tobias Opdalshei Baumann, Innstrandens IL 22:29, 28) Håkon Jervidal, Tromsø SK - Langrenn 23:03, 29) Armand Breivik, Splint IL 23:14, 30) Håkon Sellevoll Dyrstad, Nordreisa IL 23:23, 31) Marius Ekrem Finstad, Innstrandens IL 23:28, 32) Jørgen Andre Olsen, Kabelvåg og Svolvær Ski 23:33, 33) Sander Hoe, Lyngen/Karnes IL 23:35, 34) Henrik Ulnes Pedersen, Melbo IL 23:38, 35) Robert Borch Bjørnå, Bjerkvik IF 23:46, 36) Benjamin Karolius, Bjerkvik IF 24:06, 37) Sebastian Riel-Saua, Forsøk IL 26:00, 38) Anders Leiknes Sivertsen, Pioner Ski IL 27:46.
G 15 år - 7,5 km fellesstart: 1) Nikolai Solem Eiterjord, Innstrandens IL 20:09, 2) Lasse Brustad Horn, Senja Ski 20:19, 3) Kristian Vatne, Tromsø SK - Langrenn 20:19, 4) Theodor Kruse Sørensen, Tromsø SK - Langrenn 20:37, 5) Fredrik Nilsen, Alta IF 20:42, 6) Erik Nicolaisen, Senja Ski 20:43, 7) Johannes Helsvig Nilsen, Alta IF 20:45, 8) Trond Remen Johansen, Stokmarknes IL 20:51, 9) Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK - Langrenn 20:53, 10) Sigurd Lien, Bardu IL 21:00, 11) Ovlla Per Skoglund Sara, Nordlys IL 21:00, 12) Lars Nikolai Jenssen, Salangen IF-Ski 21:14, 13) Mats Solstad, Tromsø SK - Langrenn 21:20, 14) Mathias Båtnes Rasmussen, Nordreisa IL 21:21, 15) Krister Klaussen, Kvaløysletta Skilag 21:23, 16) Jakob Brones Engen, Kvaløysletta Skilag 21:24, 17) Krister Svendsen, Bardu IL 21:35, 18) Jon Einar Rydsaa, Bossmo og Ytteren IL 21:59, 19) Henrik Blix, Innstrandens IL 21:59, 20) Tobias Larsen, Splint IL 22:00, 21) Torjus Johansen, Bossekop UL 22:00, 22) Johan Mannvik Holm, Innstrandens IL 22:04, 23) Joakim Hopen Kristiansen, Innstrandens IL 22:11, 24) Preben Nystu, Nordreisa IL 22:26, 25) Martin Fjellavli, Bossmo og Ytteren IL 22:39, 26) Henrik Eikrem Frekhaug, Tromsø SK - Langrenn 22:44, 27) Oskar Bakke, Innstrandens IL 22:50, 28) Jørgen Strøm, Tverrelvdalen IL 22:53, 29) Trygve Ryvoll, Tromsø SK - Langrenn 22:53, 30) Sverre Trygg Hauan, Nordreisa IL 23:05, 31) Even Olsen, Medkila SL 23:07, 32) Håvard Magnus Mikalsen, Stil IL 23:13, 33) Mathias Andersen Hansen, Alta IF 23:15, 34) Elias Mathiesen Knutsen, Innstrandens IL 23:34, 35) Tobias Nikolai Overvik, Bardufoss og Omegn IF 23:38, 36) Sebastian Hansen, Pioner Ski IL 23:38, 37) Lars Aronsen, Bossmo og Ytteren IL 24:03, 38) Sebastian Carho, Bardu IL 24:10, 39) Stian Kristoffersen, Vadsø SK 24:49, 40) Trygve Bø Kongsbakk, Innstrandens IL 25:14, 41) Henrik Paulsen, Innstrandens IL 26:08, 42) Ole-Marius Storli, Fauske IL Ski 26:10.
J 16 år - 7,5 km fellesstart: 1) Marthe Kråkstad Johansen, Bossmo og Ytteren IL 21:34, 2) Julie Waltenberg, Lyngen/Karnes IL 22:33, 3) Johanne Holsbø, Alta IF 22:48, 4) Lise Samuelsen, Lyngen/Karnes IL 23:41, 5) Hanne Kristine Kroken, Kvaløysletta Skilag 23:49, 6) Sara Pedersen, Tromsø SK - Langrenn 23:57, 7) Elise Reingjerdskog, TUIL Tromsdalen Ski 24:22, 8) Trine Agersborg Skånhaug, Fjell Skilag 24:55, 9) Amalie Storjord Tovås, Fjell Skilag 25:26, 10) Amalie Storaa Jensen, Bardu IL 25:27, 11) Ida Margrethe Fause, TUIL Tromsdalen Ski 25:29, 12) Marte Agersborg Skånhaug, Fjell Skilag 26:17, 13) Siri Kristin Gluggvasshaug, Halsøy IL Ski 26:58, 14) Andrea Karoline Holmstrøm, Fauske IL Ski 27:22, 15) Maja Alstad-Larsen, Fauske IL Ski 28:02.
J 15 år - 7,5 km fellesstart: 1) Benedicte Stien Schreiner, Bossmo og Ytteren IL 21:54, 2) Ingrid Andréa Gulbrandsen, Pioner Ski IL 21:57, 3) Sigrid Therese Helbostad, Innstrandens IL 22:08, 4) Sofie Schjølset, Målselv IL 23:17, 5) Silje Storaa, Bardufoss og Omegn IF 23:20, 6) Anna Lovise Høgbakk, Nordreisa IL 23:29, 7) Jenny Vangberg Jensen, Innstrandens IL 23:30, 8) Maja Sørensen, Stokmarknes IL 23:34, 9) Ingrid Sørensen, Stokmarknes IL 23:41, 10) Magni Klevstad Jakobsen, Alta IF 23:48, 11) Adelie Hoel, Pioner Ski IL 24:11, 12) Frida Ingebrigtsen Karlsen, Medkila SL 24:44, 13) Thea Mack Rørvik, Tromsø SK - Langrenn 24:53, 14) Andrine Daleng, Salangen IF-Ski 25:01, 15) Lisa Amalie Valnes, Bardufoss og Omegn IF 25:19, 16) Kine Sofie Eliassen, Fauske IL Ski 25:23, 17) Alexandra Beatrice Valen, Skjervøy IK 25:44, 18) Oda Johanne Andreassen, Fjell Skilag 25:45, 19) Emilie Abrahamsen, Stil IL 25:58, 20) Mathea Bjørnenak Løkstad, Bardu IL 26:09, 21) Amanda Darell, Hammerfest SK 26:39, 22) Ingunn Moen, Mellembygd IL 26:39, 23) Ingrid Bjørnstadbråten, Bardu IL 27:06, 24) Kamilla Elise Andersen, Stil IL 27:19, 25) Alexandra Angelin Valen, Skjervøy IK 28:30, 26) Oda Haraldsvik Amundsen, Stil IL 29:00, 27) Ulrikke Johanne Hansen, Ballangen Ski 29:25, 28) Veslemøy Talseth, Salangen IF-Ski 30:01.
FH Damer - 7,5 km fellesstart: 1) Isabell Valen, Skjervøy IK 45:43.
M 18 år - 10 km fellesstart: 1) Sander Murbræch, Innstrandens IL 23:55, 2) Thor Eirik Skaret Monsen, Alta IF/ Team Nordlysbyen Ski 23:56, 3) Eirik Johansen, Bossekop UL/ Team Nordlysbyen Ski 24:17, 4) Jørgen Henriksen, Sortland og Omegn SK - Ski 25:20, 5) Sivert Hansen Hauan, MVS/ Kvaløysletta Skilag 25:31, 6) Brian Holmstrøm, Fauske IL Ski 25:53, 7) Erling Helgaas, Kvaløysletta Skilag 26:03, 8) Tage Bjørkli, Alta IF/ Team Nordlysbyen Ski 26:15, 9) Andreas Nesvold, NNS/ Ballangen Ski 26:34, 10) Sebastian Loraas, Valnesfjord IL 26:39, 11) Magnus Sandnes, Splint IL 26:40, 12) Hans Henrik Lange, Sortland og Omegn SK - Ski 27:17, 13) Johannes Jonassen Pleym, Vadsø SK 27:18.
M 17 år - 10 km fellesstart: 1) Sivert Moen, Mellembygd IL 24:00, 2) Vebjørn Moen, Tverlandet IL 24:20, 3) Joakim Støre Kristiansen, Siso IL 24:28, 4) Eirik Skoglund Dahler, Bossekop UL 24:35, 5) Jesper Abelsen Andreasen, MVS/ Halsøy IL Ski 24:43, 6) William Nymo Melseth, Bardufoss og Omegn IF 25:08, 7) Einar Mikal Andreassen, Fjell Skilag 25:27, 8) Adrian Sandnes Lillevoll, Valnesfjord IL 25:30, 9) Jonas Sørensen, Stokmarknes IL 25:33, 10) Viljar Simonsen, Pioner Ski IL 25:52, 11) Kim-Andre Amundsen, Fjell Skilag 25:54, 12) Mats Jørgen Nordmo Ingdal, Mellembygd IL 26:02, 13) Ole Jacob Forsmo, MVS/Halsøy IL Ski 26:11, 14) Eskil Arntsen, Sortland og Omegn SK - Ski 26:37, 15) Markus Johnsgård, Senja Ski 26:41, 16) Martin Østberg, Medkila SL 26:57, 17) Bernt Erik Hauan, Drevja IL 27:44, 18) Øyvind Nystadbakk, Fauske IL Ski 28:09, 19) Johannes Bjørnhaug Hammer, Kvaløysletta Skilag 28:20, 20) Bendik Krudtå, Bardufoss og Omegn IF 28:32, 21) Håkon Bendik Pedersen, Halsøy IL Ski 28:40, 22) Espen Samuelsen Skiri, Innstrandens IL 28:49, 23) Eirik Lind Aspmo, Innstrandens IL 29:11, 24) Martin Utland, Utskarpen IL 30:34, 25) Johan Fjellbekkmo, MVS/Halsøy IL Ski 31:21.
Kvinner senior 10 km fellesstart: 1) Marte Monrad-Hansen, Heming, IL - Ski 26:25m, 2) Anna Svendsen, Tromsø SK - Langrenn 26:25, 3) Hilde Espnes, Senja Ski 27:04, 4) Anette Kjellbergvik, Kvaløysletta Skilag 27:38, 5) Line Elise Heimdal, Bardu IL 30:10, 6) Vilde Kvammen, Olderdalen IK 31:50, 7) Marie Hansen Evjenth, Siso IL 33:09, 8) Tone Røst Heimlund, Kvaløysletta Skilag 34:13.
Veteran kvinner - 10 km felles: 1) Elin Nilsen, Bossmo og Ytteren IL 27:42, 2) Lise D. Holmer, Bjerkvik IF 30:10.
K 19/20 år - 10 km fellesstart: 1) Lovise Heimdal, NNS/Bardu IL 26:03, 2) Christina Rolandsen, Fauske IL Ski 26:05, 3) Ingrid Mathisen, Fauske IL Ski 26:16, 4) Sofie Mack Rørvik, Tromsø SK - Langrenn 28:37, 5) Vilde Arnesen, Senja Ski 28:57, 6) Frida Sørmo, Bossmo og Ytteren IL 29:04, 7) Ingvild Engenes Hansen, Tromsø SK - Langrenn 29:28, 8) Runa Simonsen Blix, Kvaløysletta Skilag 30:02, 9) Oda Eidem Jensen, Innstrandens IL 30:13, 10) Amanda Bjørnenak, NNS/Bardu IL 31:59, 11) Amalie Kristin Kvandal, Leirfjord IL 32:59.
K 18 år - 10 km fellesstart: 1) Agnethe Kaasen, NNS/Nordreisa IL 27:32, 2) Sirin Elisabeth Strand, Alta IF/Team Nordlysbyen Ski 27:52, 3) Bjørk Hågensen, Tromsø SK - Langrenn 28:13, 4) Hennie Barstrand Stornes, Fauske IL Ski 28:17, 5) Marthe Karlsen, NNS/Melbo IL 28:56, 6) Emilie Pareli, Sortland og Omegn SK - Ski 29:11, 7) Melanie Hauahei, Bossmo og Ytteren IL 30:13, 8) Inga Haukland Eide, Innstrandens IL 30:40, 9) Martha Kalvig Skogan, Innstrandens IL 35:46.
K 17 år - 10 km fellesstart: 1) Julie Karlsen, Melbo IL 28:28, 2) Johanne Heimdal, Bardu IL 29:18, 3) Pia Nystu, Nordreisa IL 29:23, 4) Lone Aune, Innstrandens IL 29:27, 5) Silje Bjørkli Olsen, Senja Ski 30:10, 6) Hannah Harila Kristiansen, Polarstjernen IL 30:28, 7) Benedicte Aglen Løkse, Salangen IF-Ski 31:00, 8) Marie Sivertsen, Tverrelvdalen IL 38:43.
Menn senior - 15 km fellesstart: 1) Rolf Einar Jensen, Bossmo og Ytteren IL/Team Veidekke 34:48, 2) Morten Harjo Pettersen, Vadsø SK 34:49, 3) Martin Mikkelsen, Medkila SL/Team Veidekke Nord-Norge 34:50, 4) Håkon Mikalsen, Nordreisa IL/Team Veidekke Nord-Norge 35:22, 5) Petter Soleng Skinstad, Vind IL/Team Veidekke Innlandet 35:39, 6) Espen Sundsvik, Frol IL 36:08, 7) Bjørn Vidar Suhr, Alta IF 36:08, 8) Simon Fredrik Gundersen, Medkila SL 37:34, 9) Per-Erik Bjørnstad, Tverrelvdalen IL 37:43, 10) Eirik Solvang, Innstrandens IL 38:08, 11) Elias René Valøy, Tromsø SK - Langrenn 38:30, 12) Daniel Carløy Skjønsfjell, Nordreisa IL 40:52, 13) Tom Emil Larsen, Stormfjell IL 41:27.
M 19/20 år - 15 km fellesstart: 1) David Dong-Hee Vik, Alta IF/Team Nordlysbyen Ski 36:39, 2) Ask Kleist Godal, MVS/Innstrandens IL 36:41, 3) Arnt Gunnar Winther, MVS/Kabelvåg og Svolvær Ski 36:46, 4) Aslak Ole Eira, NNS/Nordreisa IL 36:59, 5) August Nordeng, NNS/Sortland og Omegn SK - Ski 37:03, 6) Eirik Mikkelsen, NNS/Medkila SL 37:38, 7) Joakim Vangen Thomassen, Innstrandens IL 37:54, 8) Erlend Nyhus, Bardu IL 37:55, 9) Edvin Frost, Tromsø SK - Langrenn 38:00, 10) Roar Jørgensen, Vadsø SK/Team Varanger 38:11, 11) Erlend Elveos, Kjelstrup MVS/Innstrandens IL 38:11, 12) Arne Fodstad Karlsen, MVS/Strandbygda IL 38:12, 13) Jon Kristian Netland Andersen, Bardu IL 38:24, 14) Simen Bekkevoll, NNS/Bjerkvik IF 39:12, 15) Tobias Storvik, Drevja IL 39:31, 16) Anders Johan Olsen, Kabelvåg og Svolvær Ski 39:48, 17) Eirik Renna Eilertsen, NNS/Kirkenes & Omegn SK 39:55, 18) André Lenningsvik, MVS/Korgen IL 40:00, 19) Sindre Fjellavli, Bossmo og Ytteren IL 40:11, 20) Morten Torvik, MVS/IL Varden Meråker 40:12, 21) Vebjørn Heitmann Mikkelsen, Alta IF/Team Nordlysbyen Ski 40:28, 22) Vegard Johnsen, Ankenes SK 40:29, 23) Marcus Johnsen, NNS/Sortland og Omegn SK - Ski 40:32, 24) Sindre A. Winther Torbergsen, Medkila SL 40:54, 25) Sondre Halvor Lange, Sortland og Omegn SK - Ski 41:09, 26) Harald Hansen, Storforshei IF 41:40, 27) Jonas Boberg Svineng, Nordlys IL 42:46.

V75

V75 Momarken lørdag:
1. avd:
3 Naglo' del Nord (967.744)
2. avd: 7 Rio Grande D.K. (352.363)
3. avd: 1 Miss My Money (55.585)
4. avd: 3 Ready for More (48.271)
5. avd: 10 Lannem Silje (46.090)
6. avd: 5 Relight My Fire (12.102)
7. avd: 1 Oasis Bi (4839)
Utbetaling:
7 rette: Kr. 9622.
6 rette: Kr. 65.
5 rette: Kr. 0.
Rangering: 1. avd: 3, 2. avd: 11-7 (str. 3), 3. avd: 3-15-8-7-2-10-1, 4. avd: 3 (str. 12), 5. avd: 10 (str. 4, 9), 6. avd: 1-7-2-5, 7. avd: 9-6-1.
Omsetning: Kr. 102.534.259.