De fleste har hørt om Apple's Ipad og Samsung sin Galaxy, de desidert mest populære nettbrettene på markedet.
Nå får de derimot konkurranse fra to studenter ved Universitetet i Tromsø. Gründerne Jon A. Haug og Joachim Børresen har nemlig utviklet et helt eget nettbrett.
Tromsø-paden gjøre akkurat det samme som sine konkurrenter, men koster langt mindre.
LES MER: Høyreveteran nekter å bruke iPad
- En liten aktør
- Det stemmer at vi er billigere enn konkurrentene. Men nå liker jeg bedre å se på oss som en liten aktør i markedet, ikke noen som skal ta opp kampen med verken Apple eller Samsung, sier Jon A. Haug til Nordlys.
Samtidig er Haug klar på hvorfor du burde velge den nye T-paden.
- Det er et produkt av høy kvalitet med topp design. Og via Google Play har du tilgang til alt du kan tenke deg av tjenester og applikasjoner.
Tromsø-paden bruker nemlig Android som operativsystem og det gir det de samme muligheten som eksempelvis en Galaxy hva gjelder applikasjoner.
LES MER: Slipper nytt nettbrett
Fortsatt studenter
Både Haug og Børresen er fortsatt studenter ved Universitetet i Tromsø. Et studie som har blitt vanskelig å gjennomføre.
- Det har ikke blitt så mye tid. Det er en del arbeid med å lage et slikt nettbrett, sier Haug lattermildt.
Gründerne holder nå på med å utvikle flere tilleggstjenester til appen.
Nettbrettet kan nå forhåndsbestilles via tpad.no og vil være levert til den 20.desember. Med andre ord i god tid før gavene legges under juletreet.