Her er alle medaljevinnerne under nordnorsk mesterskap i langrenn i fristil med individuell start i Alta fredag:

J13:

1) Tone Lise Pedersen, Tromsø SK 05:44 2) Ingeborg Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag +00:01, 3) Marie Risvoll Amundsen, Fauske IL +00:02.

J14:

1) Ingeborg Hansen, Medkila SL 05:41 2) Kirsten Helsvig Nilsen, Alta IF +00:09 3) Synnøve Opgård, Tverrelvdalen IL +00:10.

J15:

1) Oda Isaksen, Lyngen/Karnes IL 09:03 2) Edvarda Iselvmo, Mellembygd IL +00:03 3) Oda Arntsen, Innstrandens IL +00:12.

J16:

1) Sofie Schjølset, Målselv IL 08:50 2) Lisa Amalie Valnes, Bardufoss og Omegn IF +00:04 3) Ingrid Andréa Gulbrandsen, IL Pioner Ski +00:06.

K17:

1) Hanne Kristine Kroken, Kvaløysletta Skilag 16:25 2) Johanne Holsbø, Alta IF +00:26 3) Vibeke Persen, IL Forsøk +00:27.

K18:

1) Synnøve Larsen, Lyngen/Karnes IL 15:20 2) Synne Arnesen, Senja Ski +00:10 3) Ingvild Margrete Ofstad, Tromsø SK +00:12.

K19/20:

1) Agnethe Kaasen, Nordreisa IL 14:41 2) Ingrid Mathisen, Fauske IL +00:22 3) Johanne Larsen, Lyngen/Karnes IL +00:23

Kvinner senior:

1) Lovise Heimdal, Bardu IL 13:54 2) Anna Svendsen, Tromsø SK +00:14 3) Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag +00:16.

Kvinner funksjonshemmede:

1) Isabell Valen, Innstrandens IL 29:04.

G13:

1) Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK 05:16 2) Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL +00:10 3) Einar Hauglann Ness, Tromsø SK +00:18.

G14:

1) Jakob Skillingstad, IF Kilkameratene 11:10:44 2) Gard Hammond Frost, Alta IF +00:01 3) Hallvard Romsaas, Tromsø SK +00:05.

G15:

1) Johannes Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag 07:43 2) Bastian Holst, Melbo IL +00:05 3) Sivert Østberg, Medkila SL +00:13.

G16:

1) Erik Nicolaisen, Senja Ski 07:25 2) Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK +00:09 2) Kristian Vatne, Tromsø SK +00:09.

M17:

1) Jan Arthur Reinås, Fjell Skilag 17:55 2) Sindre Rognmo Johansen, Kirkenes & Omegn SK +00:11 3) Brage Kleven, Kirkenes & Omegn SK +00:15.

M18:

1) Sivert Moen, Mellembygd IL 17:59 2) Mats Jørgen Nordmo Ingdal, Mellembygd IL +00:24 3) Joakim Støre Kristiansen, IL Siso +00:32

M19/20:

1) Ask Kleist Godal, Innstrandens IL 16:42 2) Aslak Ole Eira, Nordreisa IL +00:30 3) Eirik Johansen, Bossekop UL +00:50.

Menn senior:

1) Martin Mikkelsen, Medkila SL 16:25 2) Eirik Mikkelsen, Medkila SL +00:14 3) Audun Erikstad, Vadsø SK +00:15.

Menn veteran:

1) Per-Erik Bjørnstad, Tverrelvdalen IL 17:57 2) Tore Olsen, Olderdalen IK +00:04 3) Per Kåre Jakobsen, Alta IF +00:30.

Menn utviklingshemmede:

1) John Cesar Johnsen, IL Nordlys 13:02.