Skjenkesteder skal påse at gjester ikke tar med seg alkoholholdig drikke ut av lokalene. Det klarte ikke Studenthuset Driv i tilstrekkelig grad sist helg. Da oppdaget nemlig kontrollørene at flere personer tok med seg øl ut.
Fulgte etter
- Tre gjester tar med sine øl ut, og går ned mot Storgata. Kontrollørene tar kontakt med dørvakta, som blir med for å se hvem disse er, heter det i rapporten fra kontrollen som fant sted under en av konsertene i forbindelse med årets Insomniafestival.
De tre forsvant nordover Storgata, og i rapporten kommer det fram at det kan dreie seg om artister som har gått ut gjennom personalinngangen. Dette bekreftes av vaktansvarlig, som setter ekstra vakter i denne døra for å sikre at det ikke gjentar seg.
Rundt 300 var til stede på konserten, og Driv får skryt for god legitimasjonskontroll ved inngangen.
Alkoholfritt alternativ
Lørdag var skjenkekontrollørene også innom Burgr i Skippergata. De hadde sitt på det tørre, bortsett fra et litt for dårlig utvalg drikke.
Kontrollørene påpeker nemlig at skjenkestedet hadde alkoholfri alternativ til øl, men ikke til vin.
Utestedene Lugar 34, G og Circa besto kontrollen med glans.