I februar fant Polarbadet spor av bakterien Pseudonomas. Flere av gjestene hadde nemlig rapportert om irritasjon under føttene etter å ha besøkt badelandet.
Så gjenåpnet de, bare for å måtte stenge igjen i begynnelsen av mars. Og stengt har de vært helt frem til nå.
– Siste runde med prøvesvar kom søndag 21. mars, og viser at badet nå endelig er kvitt bakterien Pseudomonas, skriver daglig leder, Øyvind Nysted i en pressemelding.
Grundig vask
I pressemeldingen står det at grundig rundvask og bruk av sterke kjemikalier har sørget for at de er kvitt bakterien. I tillegg skal et lite område gulv være sanert, og lagt nye fliser på.
– Det har tatt tid å komme i mål og det har kostet Polarbadet dyrt. Likevel har det vært nødvendig for oss å bruke denne tiden. En stor takk til alle som har bidratt med enorm innsats for å komme i mål, skriver Nysted.
Badet åpner opp igjen mandag 22. mars fra klokka 12.00.
– Nå gleder de ansatte ved Polarbadet seg til å ta imot gjester igjen etter å ha vært stengt noen uker, skriver han.