...
KLAR FOR STØRRE OPPGAVER? Sead Ramovic.

- God nok for de store ligaene

Høgmo om Ramovic.

Publisert 22.08.2009 kl 15:58 Oppdatert 22.08.2009 kl 16:03

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


BILBAO/OSLO (Nordlys): Per-Mathias Høgmo skamroser Sead Ramovic, både for holdningsforbedring og prestasjonene på banen, og blir overrasket hvis ikke TIL-keeperen er Bundesliga-aktuell etter sesongen.

Sead Ramovic gjorde flere glimrende redninger, og bidro i aller høyeste grad til at TIL har et brukbart utgangspunkt foran returkampen mot Athletic Bilbao neste torsdag.

Trener Per-Mathias Høgmo tror det bare er et tidsspørsmål før bosnieren er klar for større oppgaver.

– Sead fremstår som en keepertype som vil bli attraktiv for de store ligaene i Europa, sier Per-Mathias Høgmo til Nordlys.

– Det vil overraske meg om han ikke er aktuell for Bundesliga etter denne sesongen. Han har et internasjonalt snitt over seg, roser Høgmo.

– Skjerp deg eller dra!

Det er ikke bare prestasjonene på banen Høgmo roser. TIL-treneren hadde et skikkelig “oppvaskmøte” med Ramovic om holdningene hans i mars. TIL-keeperen kom ofte for sent til møter og treninger.

– Jeg tok en skikkelig runde med han i mars. Jeg kjefter aldri, men sa tydelig i fra at han måtte velge. Enten så gjorde han noe med det, eller så ville han ikke være her fremover, sier Høgmo.

– Og Sead har virkelig tatt det til seg. Etter møtet i mars har det ikke vært noe å utsette på han, han har virkelig tatt steg på det området også, sier Høgmo.

Stilt klokkene frem

Ramovic mener samtalen med Høgmo gjorde han voksen.

– Jeg kom alltid for sent til avtaler, fem-ti minutter, det er noe jeg har slitt med helt siden jeg gikk i barnehagen. I fjor fikk jeg bøter, 500 kroner hver gang, hele tiden. Jeg tror jeg betalte hele lønna til Steinar Nilsen alene, ler Sead Ramovic.

– Og Per-Mathias sa klart i fra at jeg var over 30, og måtte begynne å oppføre meg voksen og som en profesjonell. Og det har jeg gjort, sier TIL-keeperen.

Det har han klart med et enkelt grep.

– Jeg har stilt alle klokkene ti minutter frem. Den jeg har å meg, hjemme og i bilen. Nå kommer jeg akkurat presis, smiler Ramovic.

Som er takknemlig for skryten fra sjefen.

– Jeg har alltid respektert det treneren sier, og ment at det var rett. Jeg sier bare takk, gliser TIL-keeperen.

Og fastholder at han kun har tankene på TIL.

– Jeg har ikke snakket med noen klubber. Jeg vil nå gruppespillet i Europa Lague med denne gjengen, og jeg vil kvalifisere meg for mer Europacup-spill med TIL neste år gjennom serien. Det er alt jeg vil, sier Sead Ramovic.

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.nordlys.no/79/4533478/2009-08-22T16:03:08Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; dold.api.kunder.linpro.no ; Thu Feb 09 07:27:22 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Thu Feb 09 07:27:22 CET 2012]


Tips

Telefon: 776 10 500
SMS/MMS: 2097 kodeord NORDLYS
E-post: tips@nordlys.no
RSS-feeder

Kontakt oss

Rådhusgt. 3, Tromsø
Boks 2515, 9272 Tromsø
Tlf: 07760
E-post: firmapost@nordlys.no

Annonser

BEDRIFT/NETT
Annonseselger: Dag Tørrissen
Tlf: 776 23 626
PRIVAT
Tlf: 07760
E-post: annonse@nordlys.no

Ansvarlige

Sjefredaktør: Anders Opdahl
Digitalredaktør: Danny J. Pellicer
Adm. dir.: Nils H. Hansen
All videre bruk av stoff
og annonser fra Nordlys
er ulovlig uten særskilt avtale.

NORDLYS I SAMFUNNET

Les rapporten:
Nordlys i samfunnet
Se jubileumsvideo:
Nordlys i 110 år

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.