SE WEB-TV: Intervju
med Rushfeldt, Edvardsen, Nislen, Strand og Knarvik
BILDER: Fra
kampen
BILDER: Folk
på kamp
TIL - Vålerenga 2 - 0
TIL-trener Steinar Nilsen smilte bredt etter kampen.
Etter 90 spilte minutter sørget Tommy Knarvik, en av TILs nye spillere, for TILs andre mål mot Vålerenga.
Etter 68 spilte minutter sørget Sigurd Rushfeldt for TIL-ledelse på straffespark.
– Gutan spilte solid bakover på banen, og også keeper gjorde en god jobb, sier han.
Nilsen mener kampen sto og stanget lenge, og at det derfor ikke var uventet at første mål kom på dødball.
TIL-treneren så ikke selv situasjonen som første til det omstridte straffesparket, men forteller at Miika Koppinen har sagt at han ble holdt i trøya av en Vålerengaspiller.
Martin Andresen, Vålerengas spillende manager, mener at det ikke var straffe.
For Alfheims publikum var kampen mellom TIL og Vålerenga i lang tider dårlig underholdning. Kampen var sjansefattig, og begge lagene slet med å få til et offensivt spill.
Den omdiskuterte straffen som ga TIL ledelsen ble en opptur for publikum. Tommy Knarviks sørget for en fantastisk avslutning for fansen med sitt kjempeskudd helt på tampen – knallhardt oppe i nettet fra 20 meter og 2 – 0 til.
Disse startet for TIL:
Sead Ramovic, Tom Høgli, Tore Reginiussen, Miika Koppinen, Hans Åge Yndestad, Martin Knudsen, Helge Haugen, Tommy Knarvik, Joel Lindpere, Adriano Munoz og Sigurd Rushfeldt
LES MER: Møt TILs nye spillere
Vålerengas fans har oppført seg meget bra, også under kampen.
Natteravnene blant Vålerengas tilhengere gjorde seg bemerket, men ikke på en negativ måte natt til søndag, opplyser Rolv-Are Pettersen, operasjonsleder ved Troms politidistrikt.
Han jobbet selv på natta, og gir fansen gode skussmål.
– De har oppført seg meget bra, sier han.
Politiet hadde likevel skjerpet vakthold rundt kampen. Det fordi politiet hadde fått nyss om at såkalte casuals kunne komme for å skape kvalme.
søndag
06
april
Tromsø - Vålerenga 2 - 0
Tippeligaen 2008 - søndag 6. april kl 18:00, Alfheim Stadion
Les fullstendig kampreferatDette skjer i Troms | ||