Essediri på vei til RBK

TROMSØ : Karim Essediri (26) følger trolig etter Lars Hirschfeld (27) til Rosenborg. I forrige uke var TILs fransk-tunisiske høyrekant på besøk på Lerkendal.

Hva synes du om at Rosenborg vil ha Essediri? Si din mening på TIL-debatten!

Gunnar Grindstein jr. E-post
Publisert 13.12.2005 kl 21:41 Oppdatert 14.12.2005 kl 10:28

Tips en venn på e-post:

...
FØLGER HØGMO? Karim Essediri var i samtaler med Rosenborg i Trondheim i forrige uke og kan bli solgt fra TIL ett år før kontrakten går ut. Foto: Anders Hoven, Digitalsport

Omtalte lag og spillere


Essediri ferierer for tiden hjemme hos familien i Paris. Han ler godt når Nordlys spør om han var i samtaler med Rosenborg i Trondheim i forrige uke.

– Dette har jeg ingen kommentar til, sier spilleren som fikk sitt store gjennombrudd i TIL under Per-Mathias Høgmo i 2004.

Nå vil Høgmo hente den VM-aktuelle kantspilleren til Lerkendal.

Mellomlandet i Trondheim

Nordlys vet at Essediri mellomlandet i Trondheim torsdag på vei hjem til Frankrike. Først dagen etter fløy han videre til Paris. Advokat Torgeir Knutsen deltok i samtalene med Per-Mathias Høgmo og Rune Bratseth.

Verke Høgmo eller Bratseth besvarte Nordlys' utallige henvendelser i går. Det eneste Knutsen ville si var:

– Ingen kommentar.

Men TILs adm. sportslig leder Tore Rismo bekrefter at Rosenborg har bedt om tillatelse til å snakke med Essediri, som har kontrakt med TIL ut 2006-sesongen.

Fikk forespørsel

– Vi fikk en forespørsel i forrige uke fra Rune Bratseth der de ba om tillatelse til å snakke med spilleren. Etter det har vi ikke hørt noe fra klubben, sier Rismo.

– Er det aktuelt for TIL å selge Essediri til Rosenborg?

– Det får vi se på. Det er tre forhold som spiller inn her. 1) Hensynet til spilleren. 2) Hensynet til sporten og stall-sammensetningen i TIL. 3) Hensynet til økonomien, sier Rismo – og legger til:

– Karim avslo å fornye kontrakten i sommer. Den går ut om ett år, så vi står vi ved en skillevei her.

Kom i 2001

Rismo understreker at TIL ikke selge.

– Nei, men Karim har vært hos oss i fire sessonger og er åpen for nye utfordringer. Kommer de rette pengene på bordet, kan det hende vi selger. Men som sagt har vi ikke hørt noe mer fra Rosenborg, sier Rismo.

Essediri kom til Tromsø IL fra Club African foran 2001-sesongen og har nærmere 100 eliteseriekamper for TIL og Bodø/Glimt (utleie i 2002). Han er høyaktuell for Tunisias VM-tropp til sommerens sluttspill i Tyskland.

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.nordlys.no/79/1867981/2005-12-14T10:28:43Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; akut.api.kunder.linpro.no ; Tue Feb 07 09:34:43 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; blanken.api.kunder.linpro.no ; Tue Feb 07 09:34:43 CET 2012]


Tips

Telefon: 776 10 500
SMS/MMS: 2097 kodeord NORDLYS
E-post: tips@nordlys.no
RSS-feeder

Kontakt oss

Rådhusgt. 3, Tromsø
Boks 2515, 9272 Tromsø
Tlf: 07760
E-post: firmapost@nordlys.no

Annonser

BEDRIFT/NETT
Annonseselger: Dag Tørrissen
Tlf: 776 23 626
PRIVAT
Tlf: 07760
E-post: annonse@nordlys.no

Ansvarlige

Sjefredaktør: Anders Opdahl
Digitalredaktør: Danny J. Pellicer
Adm. dir.: Nils H. Hansen
All videre bruk av stoff
og annonser fra Nordlys
er ulovlig uten særskilt avtale.

NORDLYS I SAMFUNNET

Les rapporten:
Nordlys i samfunnet
Se jubileumsvideo:
Nordlys i 110 år

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.