...
Spent: Torstein Bjørklund og Isabella Marthinsen i full gang med forberedelsene til Nordlys Awards som går av stabelen i kveld. Foto: Tom Espen Pedersen

Forbereder fest

Isabella Marthinsen og Torstein Bjørklund gjør seg klar til Nordlys Awards.

Publisert 03.02.2012 kl 19:27 Oppdatert 04.02.2012 kl 10:38

Tips en venn på e-post:


Lørdag kveld er det duket for fest når Nordlys ønsker velkommen til Nordlys Awards, årets store prisutdelingsshow for Nord-Norge.

Kveldens konferansierer Isabella Marthinsen og Torstein Ivarsson Bjørklund var i går i full gang med forberedelsene til showet.

– Veldig spent

Bjørklund har litt erfaring som vert, blant annet fra fjorårets utdeling hvor han var konferansier, men for Marthinsen er dette helt nytt.

– Jeg har jo stått på en scene før, men aldri som konferansier, så nå kribler det litt ekstra i magen, sier Marthinsen, som synes det var veldig stas å bli spurt.

– Jeg har blitt spurt om å gjøre liknende ting tidligere, men konsekvent takket nei.

Men med et slikt arrangement i hjembyen, følte Isabella at det kanskje var på tide.

– Det at det avholdes i Tromsø var definitivt utslagsgivende for at jeg ble med på dette. Jeg er veldig spent. Åsså er jeg glad for at Torstein er med, siden han har gjort dette før, legger hun til.

– Jeg synes det er veldig stas å ha deg med åsså, skyter Bjørklund inn å smiler.

Til daglig er Marthinsen bosatt i Oslo, hvor hun forbereder comebacket som værrepresentør for «God morgen Norge» på TV2.

Litt å sette seg inn i

Marthinsen flyttet fra Tromsø da hun var 14, så det er ikke alle de nominerte hun er like godt kjent med.

– Jeg kom til Tromsø allerede på onsdag, slik at jeg hadde god tid til å forberede meg til dette. Det er jo noen av de nominerte jeg kjenner litt til, men ikke alle, så det blir spennende å sette seg inn i, sier hun.

Hele ti priser deles ut til alt fra nordnorske Hollywood-spirer, artister og idrettsstjerner til grasrotas hverdagshelter. I tillegg vil flere av Nord-Norges mest lovende band og artister underholde igjennom kvelden.

Mest lest nå

...

Her skal 750 sauer på beite

Nyheter - Det er det verste jeg noen gang har sett, sier sauebonde Anton Sandmo, som frykter dyr vil dø i søppelberget.

SE DE SJOKKERENDE BILDENE AV SØPPELBERGET I BEITELAND Les mer

...

Truer med massakre av hestene

Nyheter Omstridt hestegård vil heller skyte dyrene sine enn å overgi dem til myndighetene. Les mer

...

Navnet frigitt

Nyheter Navnet på den døde kvinnen som ble funnet på Målsnes er nå frigitt av politiet. Les mer

...

Drept med ett knivstikk

Nyheter Simon Johan Jensen (21) døde etter å ha blitt knivstukket i hjertet.Les mer


Tips

Telefon: 776 10 500
SMS/MMS: 2097 kodeord NORDLYS
E-post: tips@nordlys.no
RSS-feeder

Kontakt oss

Rådhusgt. 3, Tromsø
Boks 2515, 9272 Tromsø
Tlf: 07760
E-post: firmapost@nordlys.no

Annonser

BEDRIFT/NETT
Annonseselger: Dag Tørrissen
Tlf: 776 23 626
PRIVAT
Tlf: 07760
E-post: annonse@nordlys.no

Ansvarlige

Sjefredaktør: Anders Opdahl
Digitalredaktør: Danny J. Pellicer
Adm. dir.: Nils H. Hansen
All videre bruk av stoff
og annonser fra Nordlys
er ulovlig uten særskilt avtale.

NORDLYS I SAMFUNNET

Les rapporten:
Nordlys i samfunnet
Se jubileumsvideo:
Nordlys i 110 år

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.