Festivalleder Ragnhild Dalheim Eriksen smiler etter vel gjennomført festival.
- Jeg var bekymret etter det dårlige oppmøtet til fredag morgen, men da godværet kom, kom også folket. Det var en stor lettelse, sier festivalleder Ragnhild Dalheim Eriksen søndag formiddag.
Hun er fornøyd med årets Riddu Riddu, og besøkstallet på 3047 betalende deltagere, som er om lag 1000 færre enn i fjor.
Vaktene meddeler at årets Riddu Riddu har vært roligere enn på mange år. Den største politisaken var da fire personer tatt med narkotika natt til fredag.
Riddu Riddu-festivalen er over for i år. Dermed har den 19 år gamle festivalengjennomført sitt siste år som tenåring.
Urfolksfestivalen fyller 20 år til neste sommer. Riddu Riddu har blitt voksen, og er i dag en multikulturell og stabil festival med et stort nettverk og støtte fra lokalbefolkningen.
Årets program har ikke blitt tatt utelukkende godt imot, og enkelte hevder at årets headlinere ikke nådde samme høyde som fjorårets booking av Buffy Saint Marie.
Men når man er en urfolksfestival, så har man et begrenset utvalg av musikere som passer har både kjendisstatus og er urfolksmusiker. I tillegg er Riddu Riddu en festival som satser mer på bredde, enn på høyde. Film, dans, kurs, seminar og musikk er noe av det publikum kan ta del i.