Merket mat med boikottoppfordring.
| Merethe Ekanger | |
| Publisert 13.06.2009 kl 16:01 Oppdatert 13.06.2009 kl 16:01 |
Lørdag aksjonerte Palestinakomiteen i Tromsø mot sentrumsbutikker som fører israelske varer. Rema 1000 var en av butikkene som fikk varer klistremerket med boikottoppfordring.
– Her inne selges det nypoteter og grapefrukt fra Israel. I andre butikker ligger Jaffa-appelsiner, gulrøtter og mango, sier Eirik Mathiesen, leder av Palestinakomiteen.
I helgen var 25 medlemmer fra ulike Palestinakomiteer i Nord-Norge samlet til konferanse i Tromsø. Deltakerne deltok i aksjonen lørdag. Noen gjennom å sette klistremerker på matvarer, andre gjennom å dele ut løpesedler til folk. Flere av dem bar t-skjorter prydet med følgende advarsel: <Varen inneholder spor av okkupasjon og undertrykking>.
– Vi gjennomfører aksjonen for å gjøre folk oppmerksom på at butikker fører produkter fra Israel, og oppfordrer folk til å ikke kjøpe disse varene. Håpet vårt er at folk også skal kontakte butikklederne og be dem fjerne produktene fra salg, sier Mathiesen.
– Aner ikke, svarer han på spørsmålet: Hva sier butikkenes ledelse om klistremerkene.
Døgnvill Ozzy Osbourne per 2010 er mer en entertainer enn en vokalist.
DEBATT: Hva synes du om konserten?
Kalenderen fra Nordlyspuls | ||


Kampstart om:
Dagens kommentar | ||
Innlegg fra nordlyspuls.no | ||
Saker som debatteres