7000 skuter-protester

Nettaksjon mot ny skuterlov fikk stor oppslutning.

...

Alt om Døgnvill

Ev 8 Kantornes - Nordkjosbotn (Laksvatn bru)
Redusert framkommelighet:
Innsnevring og nedsatt hastighet til 60 km/t på grunn av vedlikeholdsarbeid i p...
Ev 10 Sørdalstunnelen
Redusert framkommelighet:
Nedsatt hastighet til 50 km/t og innsnevring på grunn av vedlikeholdsarbeid i p...
Rv 86 Gryllefjord - Torsken
Redusert framkommelighet:
Stengt i korte perioder og redusert framkommelighet på grunn av vegarbeid i per...
Fv 51 Stordal - Skardmunken
Redusert framkommelighet:
Stengt i korte perioder på grunn av vegarbeid i periodene: Onsdag til fredag fr...
Flere meldinger Kilde: Statens vegvesen
...

Leter du etter veien?

...
Terningkast: 5

Fortsetter oppturen

Musikk IRON MAIDEN «The Final Frontier» Les mer

...
Terningkast: 5

Mørkt og mektig

Musikk THE BRIGADE «Dead Man’s Gold» Les mer

...
Terningkast: 5

Sterk krigsdokumentar

Film "Armadillo" er nervepirrende og dyktig laget Les mer

...
Terningkast: 5

Ubehagelig god

Film "The kid" får deg til å forlate kinosalen opprørt og sint. Les mer

...
Terningkast: 1

Gjeeeeeesp!

Film Det finnes padder og det finnes prinser. Og det finnes filmer som ikke sier deg et kvekk. Les mer

Guttorm Pedersen
Publisert 06.10.2007 kl 10:47 Oppdatert 06.10.2007 kl 10:51

Tips en venn på e-post:

...
SOMMERKUPP: Frode Rydningen tror ikke det var tilfeldig at Direktoratet for naturforvaltning la fram sitt omstridte lovforslag midt på sommeren. Her poserer han med skuteren sin hjemme i Storfjord i februar i år. Foto: Privat

Mandag reiser Frode Rydningen til Trondheim med 1500 A4-ark til Direktoratet for naturforvaltning. Det er utskrifter fra en aksjon på Internett, der 7000 nordmenn har lagt inn protest mot forslaget til ny lov om motorferdsel i utmark.

«Håpløst forslag. Hva om man stenger Oslofjorden hele sommeren?», skriver Lars i Alta.

«Nei og atter nei til forslaget. La oss bruke stemmeseddelen og si ifra om hva vi mener», oppfordrer Tronn i Bardu.

«Stå på scooterfolk. Vi vil ha lik mulighet å kjøre skuter som andre kan bruke lystbåtene sine», fastslår Eilif i Birtavarre.

«Alle kan ikke gå på gjengrodde seterstier og plukke blomster», ironiserer Reidar i Midsund.

«Med et pennestrøk er hytta og all aktivitet der vinterstid ødelagt. Hvem kan gå over ei mil med to små barn og utstyr?», undrer Bård i Mo i Rana.

Fra hele landet

Slik er noen av kommentarene

Frode Rydningen har samlet inn på nettstedet Scooteraksjonen.com som han selv har opprettet. Hele landet er representert.

– 7000 personers ærlige mening bør bli lagt merke til. Hadde flere vært oppmerksom på saken, kunne man sikkert puttet på en null eller to, sier Rydningen. Og legger til:

– Men det var sikkert ikke tilfeldig at DN la fram forslaget midt på sommeren. Til tross for at mange kommuner har bedt om det, har miljøvernministeren avslått å utsette høringsfristen som er satt til 15. oktober.

Frode Rydningen, til daglig prosesstekniker på oljeplattformer i Nordsjøen, bruker det meste av sin fritid til å tale skuterfolkets sak.

Ny organisasjon

I tillegg til å drifte sitt eget nettsted, med underskriftskampanje og aktuelle nyheter på saksfeltet, er han med i styret til den organisasjonen Natur og Motor. Den ble stiftet 7. august i år, som et resultat av Rydningens innsats på Internett.

– DN driver politikk

Frode Rydningen mener byråkratene i DN fullstendig ignorerer ønsker og behov i en stor del av befolkningen med sitt forslag om å forby praktisk talt all fritidskjøring i utmark.

– Nå reiser de rundt i kommunene og arrangerer møter hvor bare utvalgte aktører får delta, og hvor bare DNs versjon av saken kommer fram.

...

17-åring tok flysertifikat

Nyheter Som 13-åring solgte han bussturer i eget reisebyrå. I går tok Rune Furøy (17) sertifikat for småfly. Hva blir det neste? Les mer

LETEAKSJONEN I BRØSTADBOTN

...

Takker hjelperne

Nyheter Hans-Birger Torsteinsen sender en stor takk til alle som har stilt opp for å lete etter hans savnede mor. Les mer

DØGNVILL

...
Terningkast: 3

«Funker best til å klappe takten»

Døgnvill Ozzy Osbourne per 2010 er mer en entertainer enn en vokalist.

DEBATT: Hva synes du om konserten?

ALT OM DØGNVILL HER Les mer

...

Fyll og bråk

Nyheter Tre personer ble innbragt fra Døgnvillfestivalen på Valhall i går kveld. I natt havnet ytterligere tre i fyllearresten etter å vært overstadig beruset i Tromsø sentrum. Les mer

...

Alt om Døgnvill

...

Alt om Døgnvill

...

Nordlys samarbeider med MittOppdrag.no

Nyheter Trenger du håndverker, boligmegler eller regnskapsfører i Tromsø eller Nord-Norge? Prøv Nordlys' nye gratistjeneste! Les mer

HVA SKJER HVOR?

...

Fotball Live

lørdag 11. sep. kl. 17:00
Tromsø - Brann

Kampstart om:

8 dager 20 timer 6 min. 6 sek.
Nordlys på Facebook
...
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 

Debatt

Haugesund - TIL

...

Babybilder uke 33

...
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Tips

Telefon: 776 10 500
SMS/MMS: 2097 kodeord NORDLYS
E-post: tips@nordlys.no
RSS-feeder

Kontakt oss

Rådhusgt. 3, Tromsø
Boks 2515, 9272 Tromsø
Tlf: 07760
E-post: firmapost@nordlys.no

Annonser

BEDRIFT/NETT
Annonseselger: Dag Tørrissen
Tlf: 776 23 626
PRIVAT
Tlf: 07760
E-post: annonse@nordlys.no

Ansvarlige

Sjefredaktør og adm. dir.: Hans Kristian Amundsen
Kanalsjef, nett : Danny J. Pellicer
All videre bruk av stoff og annonser fra
Nordlys er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.