...
FUTT?OG?FARGER: Emma Addo, Kristin Jørgensen, Karoline Dons og Anna Evensen viste at de kunne være både søte og kule i «One Piece»-parodien. Foto: Vidar Dons Lindrupsen
 

Tøff i ny drakt

Premiere på «The 10nagers».
BILDER: REVY: 10NAGERS

Publisert 18.05.2010 kl 21:28 Oppdatert 18.05.2010 kl 22:18

Tips en venn på e-post:

Den nye superrevygruppa er best når de er lokale og tar opp tema som ligger dem selv nærmest.

REVY: 10NAGERS

...

Revy

  • HVA: Premiere på «The 10nagers - en ny revy er født!»
  • HVOR: Kulturhuset, Lillescenen
  • NÅR: Tirsdag 18. mai 2010
  • INSTRUKTØRER: Nikolai Figenschau og Fredrik Stranda Hektoen
  • MED: Nikolai Figenschau, Knut Rye-Holmboe, Anna Evensen, Markus Engen Mortensen, Eivind Rydningen, Fredrik Stranda Hektoen, Kristin Jørgensen, Karoline Dons og Emma Addo.
  • LYD OG LYS: Magnus Strømseth, Mats Myrland, Johan Munch og Magnus Windfeldt
  • INSPISIENTER: Emma Lu Øynes og Birgitte Schirmer
  • PR OG ASSISTANSE: Sigvart Nordhov Fredriksen, Martin Øwre, Iselin Németh Winther og Marita Fanny Falck
  • MUSIKK: Kristin Pallesen, Adrian Danielsen, Bård Mathisen, Runar Skogdal, Joakim Kristiansen og Viljar Broks
  • KONSEPT OG SCENE: Olivia Rashidi, Andrea Opdal, Lars Holm, Sofie Emaus og Magnus Strømseth

500 - Internal server error

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/admapper/ads/Origin_-_Nordlys/kultur/Artikkelboard/300x250

Cache-Control: max-age=300, groups=/componada-fibba, /error500
X-Trace-App: [componada ; fibba.api.kunder.linpro.no ; Tue May 22 09:06:05 CEST 2012]


«The 10nagers» leker med løpske vulkaner i revyen som har blitt til på rekordfart. I likhet med askefaste fly tar de tidvis av. Og lander ganske mykt.

Når vi vet at tiendeklassingene i «The 10nagers» kun har øvd i tre uker foran premieren og har gjort alt fra manusarbeid, regi, musikk, lyd og lys selv, hadde det vært en enkel sak å gi dem toppkarakter.

Iallfall hvis vi publikum fikk bestemme.

Det ville imidlertid ikke vært å ta fremadstormende revyskuespillere på alvor.

Lista legges automatisk høyt når det beste fra to unge revymiljøer – Polarshow og Palmen – skal servere noe helt nytt.

La oss slå det fast med én gang: de river ikke! Men: alt kan bli bedre.

Allerede i åpningsnummeret får vi et inntrykk av at dette er en gjeng som vil noe mer enn bare å stå på scenen. De slår fast at «vi e god å danse og synge» og «du lar deg rive med» og oppfyller for det meste sin egen profeti.

Gjennom fjorten nummer får både TVNorge («Jakten på den 6. sans») og TV3 («Paradise Hotel») gjennomgå. Heller ikke skytekåte New Zealand-jegere med You Tube-ambisjoner eller nesegruse beundrere av Jonas Gahr Støre får være i fred.

De sparker i øst og i vest, akkurat som det skal være.

I noen nummer blir det likevel litt mye armer og bein og ikke så mye innhold (som i SAS-sketsjen om oppsigelser som følge av askeskyen).

Også enkelte av sangnumrene halter litt i gjennomførelsen (det skriver vi på kontoen for dårlig tid til øving og at det var premiere.)

Den nye superrevygruppa er best når de er lokale og tar opp tema som ligger dem selv nærmest. Da får det ikke hjelpe at de sauser sammen så mange Tromsø-klisjeer det er plass til i en og samme sketsj (Jørn Hoel, tørrfisk, Oluf, Mads Gilbert, Rorbua og Tore Skoglund).

Mini-portrettet av Bjørn Sundquist som møter ung NUFF-regissør er hysterisk og selv Torbjørn Stafford Barth kan ikke la være å le av parodien på seg selv og de andre Paradise Hotel-deltakerne.

Showet kunne med fordel vært trimmet litt i begge ender, men det er bare å ta av seg hatten for energien på scenen.

Kjære lærere: neste gang disse ungdommene lanserer en lignende, vill idé: gi dem tommelen opp!

500 - Internal server error

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/admapper/ads/Origin_-_Nordlys/kultur/Netboard_1/580x500

Cache-Control: max-age=300, groups=/componada-textur, /error500
X-Trace-App: [componada ; textur.api.kunder.linpro.no ; Tue May 22 09:06:05 CEST 2012]

Mest lest nå

...

Her tjener 18-åringer 400.000

Næring Tenåringer uten fast jobb tjener mellom 300.000 og 400.000 kroner årlig. Les mer

500 - Internal server error

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/admapper/ads/Origin_-_Nordlys/kultur/Minibanner/230x150

Cache-Control: max-age=300, groups=/componada-dold, /error500
X-Trace-App: [componada ; dold.api.kunder.linpro.no ; Tue May 22 09:06:05 CEST 2012]

...

Her ser vi UFOer i nord

Nyheter 10 observasjoner av UFO i Nord-Norge på litt over to år.

Sjekk hva, hvor og når her. Les mer

...

Trailer i grøfta

Nyheter Kjørte rett av E6. Les mer


Tips

Telefon: 776 10 500
SMS/MMS: 2097 kodeord NORDLYS
E-post: tips@nordlys.no
RSS-feeder

Kontakt oss

Rådhusgt. 3, Tromsø
Boks 2515, 9272 Tromsø
Tlf: 07760
E-post: firmapost@nordlys.no

Annonser

BEDRIFT/NETT
Annonseselger: Dag Tørrissen
Tlf: 776 23 626
PRIVAT
Tlf: 07760
E-post: annonse@nordlys.no

Ansvarlige

Sjefredaktør: Anders Opdahl
Digitalredaktør: Danny J. Pellicer
Adm. dir.: Nils H. Hansen
All videre bruk av stoff
og annonser fra Nordlys
er ulovlig uten særskilt avtale.

NORDLYS I SAMFUNNET

Les rapporten:
Nordlys i samfunnet
Se jubileumsvideo:
Nordlys i 110 år

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.

500 - Internal server error

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/admapper/placements/Origin_-_Nordlys/kultur/Piksel_1x1,Toppbanner_980x150,Skyskraper_1_180x500,Sticky_skyskraper_180x500,Artikkelboard_300x250,Netboard_1_580x500,Minibanner_230x150,

Cache-Control: max-age=300, groups=/componada-textur, /error500
X-Trace-App: [componada ; textur.api.kunder.linpro.no ; Tue May 22 09:06:05 CEST 2012]