Jubileumskomiteen er klare for fest.
|
Thomas Rud
E-post
|
|
| Publisert 11.03.2010 kl 15:04 Oppdatert 11.03.2010 kl 15:43 |
I fire dager til ende skal studenthuset Driv i Tromsø feire seg selv.
Fra 14 til 17 april er det 10-års jubileum for stedet som har huset kjente artister og mange frivillige.
– I løpet av de 10 første årene har vi nesten hatt 1000 artister, 1200 frivillige studenter på jobb og rundt 300 enkeltarrangementer sier Haakon Fløysvik Nordrum i jubileumskomiteen.
Onsdag 14 april braker det løs med jubileumsquiz. Fredagsquizen ble innført i 2002 og ble raskt en suksess.
– På denne quizen vil alle de tidligere quizmasterne delta og vi lover god stemning utover kvelden, fortsetter han.
På andre dag av festen får Driv storfint besøk.
– Torsdag kommer Raga Rockers og holder konsert. Vi kan love at det blir svett, intenst og tøft, sier komitemedlem Tone Marie Myklevoll.
Fredag 16 april blir det arrangert «Best of Driv». Da samles mange av de lokale bandene som har spilt på Driv for å spille der.
– Her kommer band som ikke engang eksisterer lenger, men som gir Tromsø-publikummet en siste mulighet til å høre dem live. Alle band spiller gratis for å støtte etableringen av Rockens Hus i Tromsø, forteller bookingansvarlig på Driv Robert Dyrnes.
Feiringen avsluttes lørdag kveld med fest på studenthuset. Da skal det være forskjellig musikk i etasjene.
– Her vil det bli noe for enhver smak. Tommy Tee kommer og han tar med seg mange gjesteartister. Det vil bli full fest i fire etasjer og kvelden vil også by på noen overraskelser, sier komiteemedlem Erik Falster.
I løpet av de 10 siste årene har studenthuset jobbet aktivt med å inkludere så mange studenter som mulig ved Studenthuset.
– Når jeg startet som student i Tromsø hadde vi ikke engang et studenthus. For meg har det vært viktig å ha et samlingspunkt der alle studentene kan treffes. Det er også viktig å bidra til økt sosial aktivitet blant studentene, sier Nordrum.
Onsdag 14.april: Jubileumsquiz
Dørene åpner: 19:00
Quizstart: 20:00
Torsdag 15. april: Konsert med Raga Rockers
Dørene åpner: 21:00
Konsertstart: 22:00
Fredag 16. april: Absolutt lappland vol. 2
Våren 2004 arrangerte Driv et konsept som het Absolutt lappland. Tretten lokale band fikk boltre seg på Driv sine tre scener i løpet av en kveld. I forbindelse med jubileet arrangerer Driv Absolutt lappland vol. 2. Noen av de beste Tromsøbandene fra de siste ti årene stiller opp for å feire Driv sitt jubileum. Overskuddet av kvelden går til etableringen av Rockens hus i Tromsø.
Band lineup:
Pulp Vixen
Englebarn
Hangface
Badger
Ska Patrol
Taliban Airways
Considerate Lovers
Diamond
Just Did Doris
June & Dagny
Eline Grønnvoll
Pernille Sparboe
Jackie Moonshine
Dørene åpner: 21:00
Lørdag 17. april: HELE Driv med Tommy Tee
Dørene åpner: 23:00
Døgnvill Ozzy Osbourne per 2010 er mer en entertainer enn en vokalist.
DEBATT: Hva synes du om konserten?
Kalenderen fra Nordlyspuls | ||


Kampstart om:
Dagens kommentar | ||
Innlegg fra nordlyspuls.no | ||
Saker som debatteres