Wien (ANB-NTB): Luis Aragones framsto som en bitter triumfator etter å ha ført Spania til den første tittelen siden 1964.
– Vi gjorde sakene våre bra, og vi vant. Punktum, ferdig. Jeg fortsetter ikke som trener for dette laget fordi de ikke ga meg noen mulighet til å bli, sa 69-åringen.
Laget hans spilte søndag sin 22. kamp på rad uten nederlag og sikret EM-tittelen som sist ble vunnet for 44 år siden, men Aragones gjentok uttalelsen fra lørdagens pressekonferanse om at han slutter fordi ingen i forbundet ba ham om å fortsette.
Han prøvde å trekke seg etter tap mot Nord-Irland og Sverige i EM-kvalifiseringen høsten 2006, men da ble han overtalt til å bli. Siden har ikke Spania tapt en kamp.
Hard kritikk mot Aragones og hans spillere sveiset dem sammen, og søndag kveld ble den gamle mannen kastet høyt i været av spillerne som slo Tyskland 1-0.
– Han er som en far for oss, og veldig viktig for vår suksess. Han vil at vi skal spille god fotball og gir oss tilliten vi trenger, sa matchvinner Fernando Torres. (ANB-NTB)
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.208.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl root cause: org.xml.sax.SAXParseException; lineNumber: 43; columnNumber: 10; A DOCTYPE is not allowed in content.
, group
X-Trace-App: [componada ; knata.api.kunder.linpro.no ; Mon May 21 09:12:01 CEST 2012]
X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Mon May 21 09:12:01 CEST 2012]