...
Wayne Rooney, Fernando Torres og resten av stjernene blir straks å se på TV 2 og Viasat-plattformen. Foto: Digitalsport

Viasat også inn i engelsk fotball

Stockholm (ANB-NTB): Viasat har sikret seg de svenske Premier League-rettighetene. Dermed er Canal+ spilt helt på sidelinjen.

Publisert 22.03.2010 kl 09:41 Oppdatert 22.03.2010 kl 09:49

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Siden 1998 har engelsk toppfotball blitt sendt på Canal+ i Norden. Nå mister kanalen godbiten. I Norge har TV 2 snappet rettighetene, mens Viasat/MTG overtar som kringkaster i Sverige.

– Premier League-fotball er en av verdens ledende sportsrettigheter som trekker store seermasser over hele verden. De komplimenterer vårt allerede sterke tilbud av premiumsport på en perfekt måte. Det finnes en veldig stor interesse for engelsk fotball i Sverige og en tradisjon for nære bånd til den engelske ligaen, sier konsernsjefen i MTG, Hans-Holger Albrecht ifølge Kampanje.

Som TV 2 har Viasat en klar fordel i at de har både fri- og betalfjernsynløsninger. TV 2 har sagt at de ikke vil legge en ukentlig gratis tippekamp fast på sin hovedkanal, men kanalen på Nøstet i Bergen har en unik mulighet til å promotere egne sendinger i betalsegmentet på hovedkanalen.

Hovedkommentator Øyvind Alsaker sa til NTB før helgen at TV 2 vil kjøre knallhardt på journalistisk nyhetsproduksjon fra balløya.

– Tilstedeværelsen vil bli mye større i TV 2. Min store arv i Canal+-tiden var intervjuene med stjernene i PL. Der hadde jeg en ganske unik posisjon i Norden med akkurat dette. Jeg prøvde å komme på innsiden i klubbene og komme i kontakt med de store stjernene. Det må tas opp igjen, for det har C+ lagt litt dødt. Vi skal vise fram profilene med den norske vrien og sette vårt eget stempel på dette, sa Alsaker som har kommentert rundt 400 engelske kamper på norsk fjernsyn. (ANB-NTB)

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.nordlys.no/79/5034645/2010-03-22T09:49:31Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; dold.api.kunder.linpro.no ; Thu Feb 09 19:28:03 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Thu Feb 09 19:28:03 CET 2012]

Mest lest nå

Her tar han en super-spansk én!

...

Motor Denne bilisten orket ikke vente lengre. Har du sett noen frekkere? Les mer

...

Nå kommer kjempemelka

Nyheter Selges i nord fra neste uke. Les mer

...

Navnet frigitt

Nyheter Navnet på den 16-årige jenta som omkom er frigitt. Les mer

...

Båtfører sovnet av

Nyheter Speedsjark gikk på grunn - på vei fra verkstedet. Les mer


Tips

Telefon: 776 10 500
SMS/MMS: 2097 kodeord NORDLYS
E-post: tips@nordlys.no
RSS-feeder

Kontakt oss

Rådhusgt. 3, Tromsø
Boks 2515, 9272 Tromsø
Tlf: 07760
E-post: firmapost@nordlys.no

Annonser

BEDRIFT/NETT
Annonseselger: Dag Tørrissen
Tlf: 776 23 626
PRIVAT
Tlf: 07760
E-post: annonse@nordlys.no

Ansvarlige

Sjefredaktør: Anders Opdahl
Digitalredaktør: Danny J. Pellicer
Adm. dir.: Nils H. Hansen
All videre bruk av stoff
og annonser fra Nordlys
er ulovlig uten særskilt avtale.

NORDLYS I SAMFUNNET

Les rapporten:
Nordlys i samfunnet
Se jubileumsvideo:
Nordlys i 110 år

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.