Judaspenger og historieforræderi

Når representanter for minoritetsgrupper påberoper seg beskyttelse i henhold til Europarådets konvensjon for beskyttelse av nasjonale minoriteter, skal staten vurdere om dette er reelt. I Norge har vi tre minoritetsgrupper som utvilsomt kan legitimere sin status. Jøder, romani (tatere), rom (sigøynere) var utsatt for sosial ekskludering, forfølgelse, rasisme, massedrap, bortføring av barn, lobotomi, tvangssterilisering, ingen ytringsfrihet osv.

Ev 6 Gratangsfjellet
Vær- og føreforhold:
Snø- og isdekke. Klokken 13:45 var det -12 grader, flau vind og oppholdsvær.
Ev 6 Fossbakken - Brandvoll
Vær- og føreforhold:
Snø- og isdekke.
Ev 6 Brandvoll - Nordkjosbotn
Vær- og føreforhold:
Snø- og isdekke.
Ev 6 Olsborg - Heia
Redusert framkommelighet:
Stengt i korte perioder, nedsatt hastighet til 50 km/t og manuell dirigering på...
Flere meldinger Kilde: Statens vegvesen
Terningkast: 2

Rock du liksom

Musikk LIL’ WAYNE «Rebirth» (Cash Money/Universal) Les mer

Terningkast: 3

Halvveis vellykket

Musikk ILA AUTO «Ila Auto» (Slagerfabrikken/Universal) Les mer

Terningkast: 2

Når du liksom har sett det før

Film Hugh Grant spiller Hugh Grant og leverer tørrvittige replikker slik vi har sett ham gjøre det utallige ganger før. Les mer

Terningkast: 4

Den vanskelige kjærligheta

TIFF 2010 ALLE ANDRE. Tyskland, 2009. Regi: Maren Ade. Med: Birgit Minicmayr, Lars Eidinger, Hans-Jochen Wagner, Nicole Marischka. Spilletid: 1 t. 59 min. Les mer

Stig R. Thuv, leder Norsk-Finsk Interesseorgan
Publisert 01.04.2009 kl 18:27 Oppdatert 01.04.2009 kl 18:27

Tips en venn på e-post:

Har du gitt Kvenforbundet mandat til å representere oss med finske aner og slik sørget for at vi ble definert som en nasjonal minoritet?

Finske etterkommere, en velintegrert folkegruppe, har en høyst alminnelig historie med en blanding av både positive og negative erfaringer. Slik er livets gang. Resultatet har blitt en enorm sosial framgang for oss. På lik linje med folk flest i det norske velferdssamfunnet!

Høyt utdannede

Kvenforbundets ledere og flere medlemmer består av høyt utdannede og godt betalte folk som lever på toppen av den sosiale stigen i verdenssamfunnet. Vitner ikke dette om at de også nyter godt av våre finske forfedres vellykkede integrering? Kvenledernes selvrealisering med sine språklige luksusproblemer, på tampen av deres akademiske karrierer, kommer sikkert godt med etter de forferdelige fornorskningsprosessene disse skal være et offer for...

Vi ser nå hvordan Kvenforbundet sørget for at kvenbegrepet også blir skammelig synonymt med egoisme i verste betydning. Den konstruerte kvenske offerrollen og det konstruerte kvenske språk, støttes når du i dag sier du er kven eller er medlem i en kvenforening! Kven er i dag et egennavn på en beskyttet nasjonal minoritet, en status forankret i et bedrag.

Dessverre forveksles i dag kven med myndighetenes gamle dagers navn på de stolte finske innvandrere og deres etterkommere. Slik utnyttes kvenmedlemmenes uvitenhet og forledes til å støtte de som forrådte sin egen historie og identitet for Judaspenger.

Uønsket konflikt

Norsk-Finsk Interesseorgan er en nasjonal organisasjon som arbeider for å få de finske etterkommere strøket av listen som nasjonal minoritet. Dersom du støtter de som vil ha finsk i skolen, og ikke ønsker kvensk som skolespråk og kvensk skilting på offentlige steder og veier, så nytter det ikke å sitte hjemme og irritere deg... De som «ikke bryr seg» kan indirekte tolkes til inntekt for kvensaken og forårsake at dette problemet blir langvarig, tilspisset og til slutt en uønsket konflikt.

Problemer løses ikke ved å overse dem, dette forsterker problemene! Vær med å støtte de som prøver å få gjenopprettet de finskættedes samfunnsstatus!

Prima åpningsforhold

Nyheter Akebakken i Folkeparken ble åpnet tirsdag. Les mer

Omkom i tunnelulykke

Nyheter Bil kjørt inn i fjellveggen i Fagernestunnelen. Les mer

Widerøe til værs - SAS i fritt fall

Nyheter Mens SAS-konsernet går med enorme underskudd, tjener datterselskapet Widerøes penger.

Les mer

Reppen til TIL

TIL-magasinet Teatersjef Iren Reppen går til TIL, men ikke på permanent overgang. Les mer

Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 

HOLD DEG OPPDATERT

Fotball Live

fredag 12. feb. kl. 18:00
Stabæk - Tromsø

Kampstart om:

3 dager 2 timer 20 min. 26 sek.
Runde null. Treningskamper 2010
tirsdag 09. feb. 2010
16:30
17:00
18:00
20:45

Debatt

Lesernes vinterbilder

Babybilder uke 4

Nordlysfestivalen i bilder - nye bilder i dag!

Tips

Telefon: 776 10 500
SMS/MMS: 2097 kodeord NORDLYS
E-post: tips@nordlys.no

Kontakt oss

Rådhusgt. 3, Tromsø
Boks 2515, 9272 Tromsø
Tlf: 07760
E-post: firmapost@nordlys.no

Annonser

BEDRIFT/NETT
Annonseselger: Dag Tørrissen
Tlf: 776 23 626
PRIVAT
Tlf: 07760
E-post: annonse@nordlys.no

Ansvarlige

Sjefredaktør og adm. dir.: Hans Kristian Amundsen
Kanalsjef, nett : Danny J. Pellicer
All videre bruk av stoff og annonser fra
Nordlys er ulovlig uten særskilt avtale.

Redaktøransvar